IX Turniej o Puchar Burmistrza Kartuz. Podsumowanie rozgrywek
niedziela, 10 lipca 2016 18:06

logokzyumaleIX Turniej o Puchar Burmistrza Kartuz zakończony. Tegoroczna edycja stała na wysokim poziomie sportowym.

 

 

 

 

 

Stało się tak zapewne dzięki decyzji organizatorów, którzy postanowili odejść od limitów ograniczających ilość zawodników grających powyżej A klasy.

Do dwudniowej rywalizacji stanęło 15 zespołów, które mimo kapryśnej pogody wzieły udział w rywalizacji o Puchar Burmistrza Kartuz. Tak jak w poprzednich edycjach podczas pierwszego dnia rozgrywek odbywała się faza grupowa. Zespoły rywalizowały w czterech grupach, z których dwie najlepsze awansowały do drugiego dnia zawodów. Eliminacje przebrnęły zespoły: Aldex Żukowo, Zrójstal Kartuzy, Syldar Kiełpino, New Look Kartuzy, Markbud Grzybno, Vitis Ogrody Marzeń, Sanitech Kiełpino oraz Eden Borowiec.
Drugi dzień rywalizacji to bezwzględna zasada play-off, czyli: przegrywający odpada. Licznie zgromadzeni kibice mieli okazję zobaczyć siedem zaciętych spotkań, w których nie brakowało emocji. W wyniku przeprowadzonych spotkań w finale zmierzyły się drużyny New Look Kartuzy, który w półfinale pokonał Zbrójstal Kartuzy 3-0 oraz Eden Borowiec, który w drugim meczu półfinałowym zwyciężył w rzutach karnych 6-5 (1-1) Markbud Grzybno.
Ostatecznie najważniejszy, finałowy mecz turnieju zakończył się wynikiem 10-1 dla New Look Kartuzy, który tym samym powtórzył sukces z ubiegłego roku zostając najlepszą drużyną turnieju.
Najskuteczniejszym zawodnikiem został Mateusz Cyman – New Look Kartuzy, który zdobył 8 goli. Najlepszym bramkarzem wybrano Bogusława Wiczkowskiego z drużyny Eden Borowiec. Tytuł najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Maciej Osłowski z drużyny New Look Kartuzy. Ogółem w 31 meczach strzelono 147 bramek pokazano 19 żółtych kartek i 2 czerwone kartki.