KHLPN - 1 liga zakończyła rozgrywki.
niedziela, 21 lutego 2016 17:41

logo khlpn male

Drużyny występujące w rozgrywkach 1 ligi KHLPN zakończyły rywalizację. W drugiej lidze jeszcze sporo może się wydarzyć.

Zwycięzcę 1 ligi poznaliśmy już w ubiegłym tygodniu, kiedy to Elus zapewnił sobie tytuł mistrzowski. W tej kolejce rozstrzygnęła się kwestia 2 i 3 miejsca w tabeli. Wicemistrzem rozgrywek została ekipa Syldar Kiełpino, która w pokonała Kwiaciarnię Zaremba Kartuzy 7-3. Szansę na 2 miejsce miał również Markbud Grzybno, któremu w ostatniej wystarczał remis z Elusem Kartuzy. Tak jednak się nie stało. Mimo ambitnej postawy zawodników drużyny z Grzybna, nie udało im się uzyskać korzystnego dla siebie wyniku. Elus „postawił kropkę nad i” pokonał obrońcę tytułu z ubiegłego sezonu 6-5. Tym samym piłkarze Markbudu muszą się zadowolić brązowymi medalami.

W spotkaniu zespołów zamykających tabelę 1 ligi Sokół Kartuzy po raz drugi pokonał tec4you Gdańsk 9-2. Królem strzelców 1 ligi został Jan Przybyszewski.

W drugiej lidze do zakończenia rywalizacji pozostała jedna kolejka. W tym momencie na czele znajduje się Klejna Dachy Sierakowice, która wysoko pokonała Gryf Goręczyno 14-3. Na drugim miejscu znajduje się Elwoz Szklana, który pokonał Kostbet Miszewko 6-2. Na trzecie miejsce w tabeli spadł Markbud II Grzybno, który uległ drużynie Gaz-Rom 3-2. Było to czwarte z rzędu zwycięstwo Gaz-Romu, które daje tej drużynie nadzieję na trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji. Kolejne punkty na swoim koncie dopisali sobie zawodnicy CUBE Kartuzy, którzy pokonali FC Kartuzy 4-3.

Za tydzień ostatnia kolejka 2 ligi. Zapowiada się ona ciekawie ponieważ o medale walczą cztery drużyny.  Zapraszamy.