niedziela, 09 grudnia 2012 21:39
logo_khlpn_male
Sporo emocji dostarczyła nam niedzielna, 3 kolejka KHLPN. O tym co się wydarzyło w skrócie poniżej.

Superliga.

Zbrójstal/Ekspert Kartuzy - SMS Słupsk. Zespół ze Słupska rozpoczął bardzo dobrze. Już w 30 sekundziemeczu zdobył prowadzenie. Po chwili na tablicy wyników mieliśmy już 2-0 dla SMS. Pod koniec pierwszej połowy Zbrójstal zdobył bramkę kontaktową na 2-1 a tuż po rozpoczęciu drugiej części meczu padła bramka wyrównująca. Remis 2-2 utrzymywał się przez dłuższy czas gry i gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się spotkanie sędzia odgwizdał szóste przewinienie zespołu ze Słupska. Piłkę na 10 metrze ustawił Mikołaj Kreft i skutecznym strzałem dał zwycięstwo zespołowi Zbrójstal/Ekspert Kartuzy. Jak się później okazało to zwycięstwo pozwolioł awansować drużynie na drugie miejsce w tabeli.

Pierwsze zwycięstwo w Superlidze zdobył Elus Kartuzy, który po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonał Copacabanę Gdańsk 7-4. Wynik spotkania wydaje się być wysoki jednak to efekt wycofania bramkarza "Copy" w końcówce meczu. Prowadzenie w spotkaniu co chwilę zmieniało się na korzyść raz jednych, raz drugich. Końcówka jednak należała do Elusa i to on zdobył cenne punkty.

Pasjonujące widowisko stworzyły drużyny Syldar Kiełpino i Mściwoj Team. Mecz prowadzony w szybkim tempie rzadko przerywany faulami, był jak do tej pory najlepszym spotkaniem rozgrywek. Początek meczu należał do Mściwoja Kartuzy, który szybko zdobył prowadzenie. Odpowiedź Syldaru była błyskawiczna. Zawodnicy tej drużyny trzykrotnie w ciągu kilku minut umieścili piłkę w bramce przeciwnika wychodząc na prowadzenie 3-1. Pod koniec pierwszej połowy Mściwoj zdobyl bramkę kontaktową i wynikiem 3-2 zakończyła się pierwsza część meczu. Druga odsłona zaczęła się od dwóch trafień Mściwoja. Syldar znowu szybko odpowiedział bramką i mieliśmy wynik remisowy 4-4. Końcówka spotkania należała do Mściwoja. Dwie bramki zdobyte przez ten zespół dało mu kolejne 3 punkty i samodzielne prowadzenie w tabeli Superligi.

W ostatnim niedzielnym meczu Graham Sierakowice zwyciężył Wodomex Bojano 7-1. Różnica pomiędzy tymi drużynami polegała przede wszystkim w skuteczności. Zawodnicy Grahamu potrafili wykorzystać swoje sytuacje natomiast Wodomex raził nieskutecznością. Graham dzięki większej ilości zdobytych bramek zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Z tą sama ilością punktów na 4 miejscu znajduje się Syldar Kiełpino.

Emocji i zaciętych spotkań nie brakuje też w niższych ligach.

W pierwszej Klejna Dachy Sierakowice uległa ZBZ Formela Żukowo 3-1. Mecz był wyrównany. Przez większą część spotkania utrzymywał się wynik remisowy. Końcówka to skteczniejsza graZBZ, której udało się strzelić dwie bramki.

Timret Piekło Dolne pokonał Elwoz Szklana 4-2. Trzeba podkreślić, że drugą połowę meczu zawodnicy zespołu Timret grali w przewadze jednego zawodnika po tym jak jeden z zawodników Elwozu musiał opuścić boisko a na ławce rezerwowych nie było zmienników.

Bardzo zacięty przebieg miało spotkanie pomiędzy Ekspert/Zbrójstal Kartuzy a Mściwojem Kartuzy. Mściwoj w tym meczu prezentował się całkiem odmiennie aniżeli dnia poprzedniego. Dzięki temu mecz był szybki i zacięty. Do przerwy wynik remisowy 0-0. Zaraz po wznowieniu gry bramkę po strzale głową zdobył Maciej Skibowski. Na uwagę zasługuje niezwykle efektowna bramka zdobyta przez Dominika Nurka. Piłkę rzuconą przez swojego bramkarza przyjął przed polem karnym i soczystym strzałem z przewrotki zdobył drugą bramkę ustalając wynik meczu na 2-0 dla Mściwoja. Kolejne zwycięstwo zanotowali piłkarze Grunke Somonino. Tym razem pokonali Markbud Grzybno 3-2. Piłkarze Markbudu przyzwyczaili swoich kibiców do ambitnej gry i tak było również i tym razem. Jednak okazało się to za mało . Drużyna Grunke po raz kolejny pokazała, że jest bardzo silną ekipą w stawce zespołów 1 ligi.

W 2 lidze pierwszą porażkę zanotowała Kwiaciarnia Zaremba Kartuzy, która uległa Oktanowi Kartuzy 3-1. Z potknięcia dotychczasowego lidera skorzystała drużyna Drink Team Kolbudy. Zespół z Kolbud pokonując Zarex Kartuzy 4-1 awansował na pierwsze miejsce w tabeli 2 ligi. Sporo emocji dostarczył mecz pomiędzy Forbizem Kartuzy i WJM Kaszub Kartuzy. Ostatecznie wynik 3-3 nie krzywdzi żadnej z drużyn. W spotkanie pomiędzy Kostbetem Miszewko a Treflem Gdynia zakończyło się zwycięstwem Kostbetu 4-3. Wydawało się, że Trefl zdobędzie pierwszy punkt w rozgrywkach jednak indywidualny błąd obrońcy w samej końcówce meczu spowodował, że komplet punktów zdobył jednak przeciwnik.