1 kolejka KHLPN za nami.
niedziela, 02 grudnia 2012 22:27
logo_khlpn_male

Jesteśmy po pierwszej kolejce XXIII edycji KHLPN. Na brak wrażeń nie mogła narzekać licznie zgromadzona publiczność, która oklaskiwała swoich ulubieńców.

W Superlidze po pierwszej kolejce na prowadzeniu jest Graham Sierakowice, który pokonał SMS Słupsk 7-3. Choć wynik wydaje się być wysok,i to nie był to łatwy mecz dla Grahamu. Początek należał do piłkarzy ze Słupska, którzy szybko wyszli na prowadzenie. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik remisowy 3-3. W drugiej połowie przewagę bramkową zdobył Graham, który mając szerszą ławkę rezerwowych lepiej wytrzymał mecz kondycyjnie i wygrał to spotkanie.

Na drugim miejscu w tabeli znajduje się Mściwoj Team, który podejmował drugiego beniaminka – Wodomex Bojano. Początek meczu to szybko strzelone dwie bramki dla Mściwoja. Gdy na tablicy pojawił się wynik 3-0 wydawało się, że będzie to wysokie zwycięstwo drużyny z Kartuz. Jednak zawodnicy z Bojana nie stracili wiary w uzyskanie dobrego wyniku i powoli odrabiali straty. Doprowadzili do stanu 4-3 i sprawa wyniku w tym momencie była otwarta. Tuż przed zakończeniem meczu piątą bramkę strzelił Jan Przybyszewski ustalając wynik na 5-3 dla Mściwoja.

Na trzecim miejscu w tabeli znajduje się Syldar Kiełpino, który pokonał Copacabanę Gdańsk 4-3. Do przerwy prowadziła Copa 1-0. W drugiej połowie Skuteczniej zagrali zawodnicy Syldara, którzy zdobyli 4 bramki na które rywal odpowiedział tylko dwoma trafieniami.

Sporo emocji dostarczył mecz Zbrójstal/Ekspert Kartuzy – Elus Kartuzy. Mecz obfitował w wiele żółtych i czerwonych kartek. Nie zabrakło też bramek. Tymi po równo podzieliły się obie ekipy. Końcowy wynik 4-4 tylko potwierdza emocje jakie były miejsce na parkiecie.

W pierwszej lidze na czele Grunke Somonino, które wysoko pokonało Klejnę Dachy Sierakowice 6-1. Jeśli zespół z Somonina utrzyma taka formę przez większość część sezonu to wydaje się być jednym z faworytów I ligi.

Na drugim miejscu Markbud Grzybno, który pokonał Timret Piekło Dolne. Na szczególną uwagę zasługuje atmosfera stworzona przez kibiców Markbudu. Przy głośnym dopingu i śpiewie swoich fanów piłkarze Markbudu pokazali bardzo duże zaangażowanie i zdołali pokonać rywala 6-2.

Na trzecim miejscu znajduje się Mściwoj Kartuzy, który pokonał drużynę Elwoz Szklana 4-1 a na czwartym miejscu plasuje się ZBZ Formela Żukowo, który po zaciętym meczu pokonał Ekspert/Zbrójstal Kartuzy 4-2.

W drugiej lidze po pierwszej kolejce prowadzi Kwiaciarnia Zaremba Kartuzy, która pokonała Kostbet Miszewko 4-1. Mimo, że wynik wskazuje co innego to był bardzo zacięty mecz. Obie drużyny pozostawiły po sobie dobre wrażenie. W szczególności Kwiaciarnia Zaremba, która zdołała wygrać to spotkanie.

Na drugim miejscu plasuje się Forbiz Kartuzy, który pokonał drużynę Trefl Gdynia 2-0. Był to wyrównany pojedynek ale skuteczni byli jedynie piłkarze Forbizu, którzy po bramkarz Sebastiana Hirsza i Szymona Stencla odnieśli pierwsze zwycięstwo w swoim inauguracyjnym sezonie KHLPN.

Na trzecim miejscu po pierwszej kolejce plasuje się Drink Team Kolbudy, który podejmował innego debiutanta rozgrywek - WJM Kaszub Kartuzy. W meczu górę wzięło doświadczenie. Drink pokonał ambitnie walczących zawodników Kaszuba 4-3.ambitnie. Na czwartym miejscu znajduje się Oktan Kartuzy, który pokonał AGD RTV Zarex Kartuzy 4-3. Decydująca bramka dająca zwycięstwo Oktanowi padła w samej końcówce meczu.

Obserwując wzmagania podczas pierwszej kolejki można być pewnym, że emocji nie zabraknie. Poszczególne ligi wydają być bardzo wyrównane co powinno dostarczyć wiele wrażeń do ostatniej kolejki rozgrywek.