O NAS

Początki działalności Kaszubskiego Stowarzyszenia Sportowego „Sokół” sięgają roku 1974  kiedy to powstało ognisko Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Komunalni” przy PGKiM w Kartuzach. Od tego momentu z różnym natężeniem organizowane były imprezy o charakterze sportowo-zabawowym. W 1997 r. Wobec likwidacji zakładu PGKiM i staraniom ówczesnego zarządu TKKF oraz przychylności władz Zarządu Gminy nasza organizacja przeniesiona została do siedziby dzisiejszego Urzędu Gminy, z którego władzami utrzymujemy ścisłą współpracę. Nazwa KSS Sokół istnieje od 1999 r. kiedy to na wniosek kolegi Krzysztofa Tersy została przyjęta  przez Zarząd.

 

KSS Sokół zrzesza osoby zainteresowane pracą społeczną w celu rozwoju kultury fizycznej i propagowaniu rekreacji ruchowo-zdrowotnej. Członkiem stowarzyszenia może być każdy, kto wyrazi taką wolę pisemną deklaracją.

Do zadań Stowarzyszenia wynikających z naszego statutu należy kształtowanie moralnych postaw obywatelskich i współzawodnictwa sportowego oraz propagowanie zdrowego trybu życia poprzez uprawianie różnorodnych dyscyplin sportowych.

Do sztandarowych corocznych imprez zaliczyć można :

Kartuska Halowa Liga Piłki Nożnej,

Kartuska Amatorska Liga Piłki Siatkowej,

Kartuskie Biegi Uliczne.

 

ZARZĄD

 

W dniu 10 maja 2019 odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, na którym wybrano nowy Zarząd na kadencję 2019-2023.  W skład  zarządu weszli :

 

Prezes            - Zdzisław Hildebrandt ,

V-ce prezes    -  Jarosław Załuski,

Sekretarz        - Mieczysław Groth,
Skarbnik         - Waldemar Kluge,   

 

Zapraszamy do współpracy osoby cywilne, szkoły , instytucje, zakłady pracy, firmy prywatne, wszystkich , którym zależy na propagowaniu zdrowego trybu życia w swoim środowisku jak i wśród mieszkańców naszego miasta.

Nasz adres :

83-300 Kartuzy
ul. Piłsudskiego 10
e-mail : Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.