KHLPN - krótkie podsumowanie rozgrywek.
środa, 23 lutego 2011 15:49
khlpn_21

Rozgrywki Kartuskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej dobiegły końca. Poznaliśmy nowego Mistrza oraz czołowe drużyny KHLPN. Przed nami już tylko turniej o Puchar Ligi oraz oficjalne ogłoszenie wyników.

 

Ostatnią niewiadomą  jest wybór najlepszych zawodników. Oczywiście my znamy już końcowe wyniki. Dla niektórych mogą być one zaskoczeniem dla innych trafnym wyborem. Nie mniej tak wybierali sami uczestnicy a Wasze wskazania w późniejszym terminie umieścimy na stronie internetowej.

Ogólnie oceniając tegoroczną edycję KHLPN można być zadowolonym. Chyba spełniła oczekiwania kibiców, którzy pojawiali się na trybunach śledząc poczynania swoich drużyn. Ciekawie było od pierwszej kolejki do samego końca. A chyba w każdej kolejce działo się coś ważnego.

W Superlidze poziom sportowy stał na wysokim poziomie. Istotne, że  prezentowało go kilka zespołów. Nie było zdecydowanej dominacji jednej drużyny z czym mieliśmy do czynienia w ubiegłym roku a nowe ekipy, które uzupełniły skład Superligi nie odstawały od pozostałych. Z tym jak pamiętamy w poprzednich edycjach bywało różnie. Tak naprawdę w dzisiejszej Superlidze nie ma przegranych. Przede wszystkim trzeba mieć sportową ambicję (odwagę) w niej wystąpić, wiedząc, że każdy punkt będzie zdobyty po twardej walce. Nie wszystkich na to stać.

Oczywiście Superliga to nie cała KHLPN. Choć przed rozgrywkami były głosy przeciwne to zdecydowaliśmy się podzielić zaplecze Superligi na dwie grupy. Po pierwszej rundzie umownie nazwaliśmy je odpowiednio I i II liga. Między innymi dlatego aby zespoły grupy słabszej miały większą motywację do gry wiedząc, że na najlepsze czekają pamiątkowe puchary. Ten podział sprawił, że rywalizacja była bardziej wyrównana. A tego właśnie oczekiwaliśmy. Nie mieliśmy do czynienia w wysokimi wynikami i spotkaniami do jednej bramki. Potwierdzają to umieszczone na stronie statystyki, które można przyrównać do poprzedniego sezonu.

Nie wiemy czy taki podział będzie obowiązywał również w przyszłym sezonie. Zależne to będzie od ilości chętnych zespołów.

Dochodzą nas głosy, że KHLPN to rozgrywki gdzie poziom sportowy jest najwyższy na Pomorzu. Nie chcemy oceniać tego w takiej kategorii. Z nikim też nie rywalizujemy o prymat najlepszej ligi. Jedynie dokładamy starań aby liga była atrakcją dla startujących drużyn. Jako organizatorzy i byli piłkarze kartuskiej ligi halowej wiemy doskonale jakie są oczekiwania piłkarzy.

Oczywiście nie ustrzegliśmy się błędów i niedociągnięć ale nikt nie jest doskonały. Wciąż się uczymy a każde nieprzyjemne zdarzenie jest dla nas ważnym doświadczeniem. Mamy nadzieję, że nie tylko dla nas.

Zapraszamy do hali sportowej w niedzielę od godziny 11.00.

Oficjalne ogłoszenie wyników około 15.50.