Historia Rozgrywek KHLPN
środa, 28 października 2009 15:55

kwidzinski_dombke.jpgPopularną w naszym mieście amatorską ligę piłki nożnej zainaugurowaliśmy w sezonie 1989/1990. Wystartowała pod nazwą „Amatorska Liga Piłkarska”. Zasady gry były inne niż obecnie a przepisy i regulamin był zmieniany wielokrotnie. Wymuszały to kolejne doświadczenia, które nabywaliśmy co roku . Kiedyś „liga” toczyła się według zasady, że po dwóch przegranych spotkaniach dana drużyna odpadała z dalszych gier, aż do wyłonienia finalistów. Dzisiaj mamy regularną ligę, obowiązują przepisy „Futsal   a zawody prowadzą profesjonalni sędziowie. Kartuska Halowa Liga Piłki Nożnej jest imprezą zorganizowaną przede wszystkim dla amatorów ale staramy się aby poziom organizacyjny nie odbiegał od profesjonalnych zawodów.

 

Pierwsze dwie edycje w latach 1989/90 i 1990/91 rozgrywaliśmy w sali sportowej ówczesnej Zasadniczej Szkoły Zawodowej przy ul. Wzgórze Wolności. Następnie rozgrywki zostały przeniesione do największej w tych czasach sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 5 na os.Wybickiego, gdzie graliśmy do 12 edycji czyli do 2003 roku. Obecnie rozgrywki obdywają się w najnowszej kartuskiej hali sportowej przy Gimnazjum nr 1. 
konkol.jpgOrganizatorem „ligi” do roku 1997 było nieistniejące już Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Komunalni” działające przy Powiatowym Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, które uległo likwidacji w związku  ze sprywatyzowaniem wymienionego przedsiębiorstwa. W miejsce TKKF „Komunalni” powołane zostało Kaszubskie Stowarzyszenie Sportowe „Sokół” kontynuujące bez przerwy kartuską „ligę”.

W wymienionych dwóch pierwszych sezonach 1989/90 i 1990/91 startowało po 8 zespołów piłkarskich bez podziału na I i II ligę, a reprezentowały one nie tylko Kartuzy, bowiem bardzo silne zespoły reprezentowane były przez gminę Sierakowice i Przodkowo. Były to typowe  turnieje piłkarskie. Duże zainteresowanie tymi turniejami, które wtedy nie były jeszcze wypromowane spowodowało, że organizatorzy zdecydowali się na utworzenie regularnych rozgrywek w formie typowej ligi piłkarskiej. W kolejnych latach liczba drużyn systematycznie rosła. Od samego oczątku trwania „ligi” prowadzono równolegle współzawodnictwo o tytuł najlepszego zawodnika (potem wprowadzono nazwę o najwszechstronniejszego zawodnika), o najlepszego bramkarza i najskuteczniejszego zawodnika. To współzawodnictwo trwa po dzień dzisiejszy.

Zmiany

Wraz z doświadczeniem nabywanym przez organizatorów w kolejnych latach rozgrywek zmieniała się nasza liga. W sezonie 1991/92 rozgrywki zostały przeniesione do wspomnianej SP 5 i przyjęły nazwę Kartuska Halowa Liga Piłki Nożne j. Wówczas jeszcze nie wprowadzono podziału drużyn na I i II ligę . Ten system przyjęliśmy stosunkowo późno bo w sezonie 1997/98 i został utworzony z 20 drużyn (po 10 drużyn w każdej lidze). Wcześniej istniał również podział na grupę młodszą i grupę dombke_tersa.jpgstarszą. Ten podział powstał gdy zdecydowano się na obniżenie wieku uczestników do 16 lat W następnych sezonach ilość zespołów uczestnicząca w rozgrywkach była różna, ale nigdy nie było ich mniej niż 14. Idąc z duchem czasu i uwzględniając sugestie samych uczestników wprowadzaliśmy kolejne zmiany.
Istotne przyniosła nam 15 edycja kiedy to postanowiliśmy aby wszystkie mecze prowadziła podwójna obsada sędziowska. Kolejny sezon to już prawdziwa rewolucja. Wprowadzono przepisy „Futsal”. Spowodowało to m.in. wydłużenie czasu gry do 2x20 minut, wprowadzenie fauli akumulowanych, brak możliwości swobodnej gry z bramkarzem. Zespoły musiały się przestawić na grę techniczną, mniej siłową a co za tym idzie bardziej bezpieczną. Tym samych mecze stały się ciekawsze i bardziej widowiskowe.

Drużyny

Przez kartuskie rozgrywki przewinęło się sporo drużyn z całego powiatu a nawet z poza jego granic. Przeważnie, zespół który zdecydował się na grę na Kartuzach pozostawał w niej na kilka kolejnych sezonów. Przykładowo w sezonie 1995/96 w lidze grało 36 zespołów a rozgrywki trwały do maja ! W pamięci pozostają ekipy Gaspolu, Dromosu, Drinka Ostrzyce, Emaus Pomieczyńska Huta, Dom stare_strzal.jpgHandlowy Kartuzy czy grające do dzisiaj Elus Kartuzy, Grunke Somonino, Zarex Kartuzy. Jednak najwięcej sezonów w historii KHLPN  ma na swoim koncie Familia Borowo. Zespół ten dzisiaj występuje pod nazwą Kostbet - Fam Miszewko. Średnia wieku zawodników wystepujących w tej ekipie od wielu la należy do najwyższych. Jednach nie przeszkadza to aby zawsze wysoko kończyć rywalizację w tabeli II ligi. Wieloletnim zawodnikiem, a obecnie kierownikiem drużyny jest kolega Janusz Jażdżewski. Jak sam mówi najważniejsze dla tej DRUŻYNY nie są puchary czy medale, a możliwość uprawiania sportu i oderwania się od codziennych obowiązków.

Należy stwierdzić, że jest coraz lepsze zdyscyplinowanie wśród drużyn i zawodników. taką ocenę przyjmujemy na podstawie niewielkiej ilości walkowerów co świadczy o tym, że piłkarze-amatorzy po prostu chcą i lubią swój wolny czas spędzać w hali sportowej rywalizując z kolegami z innych zespołów.

Niestety zmiany regulaminowe spowodowały znaczny wzrost kosztów organizacji rozgrywek. Okazało się jednak, że mimo wzrostu "wpisowego" liczba drużyn wcale się nie zmniejszyła. Zespoły doskonale radzą sobie w nowych warunkach. Dzisiaj prawie każda ekipa posiada swojego sponsora i występuje w rozgrywkach pod jego nazwą, promujac w ten sposób firmę w lokalnym środowisku.

 Kibice

stare_kibice.jpgJednym z istotnych elementów odróżniającym naszą ligę od podobnych w okolicy są kibice. Mimo że warunki do oglądania na trybunie nie są najlepsze, zawsze licznie pojawiają się na widowni, żywiołowo dopingując swoje zespoły. Są to często całe rodziny, które kibicują swoim bliskim czy znajomym. Dzięki temu mecze mają klimat prawdziwego widowiska sportowego a zawodnicy występujący na parkiecie grają na swoim najwyższym poziomie.

Statystyka

stare_zarex.jpgPonieważ nie zachowały się żadne dokumenty z pierwszych lat kartuskiej „halówki” ze względu na fakt, iż w zlikwidowanym PGKiM przez nieostrożność zlikwidowano wszystkie dokumenty TKKF”Komunalni” (dotyczyły one nie tylko piłki nożnej, ale również innych dyscyplin sportowych organizowanych przez TKKF) – tylko z pamięci można odtworzyć dane z tamtych lat.
Przyjmując przeciętną ilość 140 rozegranych spotkań w sezonie (jeden mecz trwał 2x15min) to
wynosiło to 70 godzin gry na parkiecie, a przez 13 sezonów wynosiło to 910 godzin „czystej” gry. Trudno ustalić ilość rozegranych spotkań w okresie 1989-2001 jednak nie było ich mniej niż 1820 spotkań (zakładając średnią ilość spotkań w granicy 140 w sezonie).

zakonczenie.jpgZaginięcie dokumentacji z pierwszych sezonów „halówki” nie pozwala na podanie konkretnej liczby strzelonych bramek, niemniej średnia ilość zdobytych goli w 1 sezonie oscylowała w granicach 750 - 850, a więc w okresie 13 lat istnienia ”halówki” zdobyto ich od 9750-11050.

Konkretne dane mamy od XIV edycji czyli od roku 2003. Od tego czasu do dnia dzisiejszego rozegrano 771 meczy w których strzelono 5974. Na boisku piłkarze spędzili łącznie ok. 480 godzin.

Szacujemy wiec, że łączna liczba goli w kartuskiej lidze oscyluje w granicach 15724 – 17024 a czas spędzony na parkiecie to w sumie około 1400 godzin.

Grać może każdy

elwoz.jpgNasza kartuska „halówka” zawsze była i jest dostępna dla wszystkich chętnych a organizacją poszczególnych drużyn zajmowali się ich kierownicy i kapitanowie. Należy szczególnie mocno podkreślić rzecz najistotniejszą: udział w kartuskiej „halówce” jest osobistą sprawą każdego zawodnika na zasadzie dobrowolności a jedynym warunkiem jest brak przeciwwskazań lekarskich.

Jesteśmy w miarę dobrze zorganizowani, a wszystkie działania podporządkowane są regulaminowi do którego wprowadza się w zależności od sytuacji małe poprawki. Rozpoczęcie sezonu zawsze jest poprzedzone spotkaniem organizacyjno z udziałem zainteresowanych osób z poszczególnych drużyn. Zazwyczaj sezon rozpoczyna się w listopadzie, a kończy się tradycyjnie na przełomie lutego i marca uroczystością ogłoszenia oficjalnych wyników drużynowych i indywidualnych, wręczeniem: pucharów, dyplomów, medali i nagród rzeczowych. W uroczystościach biorą udział przedstawiciele władz samorządowych i sponsorów.

Kartuska „halówka” jest w 80% imprezą samofinansującą się z dokonanych tak zwanych „wpisowych” ustalonych w oparciu o kalkulację. Dotacje finansowe otrzymujemy z budżetu gminy Kartuzy (od 1997 roku), a przeznaczone są przede wszystkim na zakup pucharów, dyplomów, medali i nagród.

Więcej niż sport

admax.jpgNie będzie przesadą jeśli stwierdzimy, że nasza liga to więcej niż typowe rozgrywki piłkarskie. To swoisty rodzaj subkultury, w której liczna grupa ludzi przy okazji meczu wykorzystuje nasze rozgrywki do spotkań ze znajomymi, przyjaciółmi czy nawet rodziną. Wiele zespołów przygotowuje się na długo przed startem sezonu a okres pomiędzy kolejnymi  edycjami to swego rodzaju okno transferowe, w którym zespoły dokonują zmian w swoich składach. W tym środowisku o lidze mówi się często i wszędzie. Zarówno na treningach jak i na spotkaniach towarzyskich wśród młodzieży. Komentowane są całe kolejki jak i pojedyncze mecze. Zapewne sprzyja temu duże zainteresowanie lokalnych mediów, w których zawsze pojawiają się obszerne relacje z przebiegu rozgrywek.

Kartuska Halowa Liga Piłki Nożnej jest prawdopodobnie najstarszą tego typu długofalową imprezą piłkarską pod dachem na terenie byłego województwa gdańskiego, a z całą pewnością najstarszą ze wszystkich okolicznych powiatów.

 

Niżej przedstawiamy końcowe tabele z ostatnich kilku lat  oparte na materiałach, które udało nam się zebrać

 

gryf.jpgSezon 1994/95 

grupa starsza

1 Gama Elwoz

2 Sokół kartuzy

3 Pogromcy Ognia Kartuzy

4 Roma Żukowo

5 Cartusia Kartuzy

6 Radunia Żukowo                                                                          

7 Drink Ostrzyce

8 Auto Złom Żukowo

 

kluge.jpggrupa młodsza

1 Ester Przodkowo

2 Wedam Stężyca

3 Nadir Sierakowice

4 XYZ Kartuzy

dalej brak danych

 

Sezon 1995/96

I Liga

1 Nypel Przodkowo

2 Hydrogol Kiełpino

dalej brak danych

 

II Liga

1 Dromos Ekspert Kartuzy

2 Swan Pol Żukowo

dalej brak danych

 

elwoz.jpgSezon 1996/97

I Liga

1 Nasz Dach Stężyca

2 Gama Sierakowice

3 Dromos Kartuzy

4 Emaus Pomieczyńska Huta

5 Hydrogoll Kiełpino

6 Pogromcy Ognia Kartuzy

7 Gaspol Łapalice

8 Familia Borowo

9 Drink Ostrzyce

10 Swan Pol Żukowo

11 Gryf Kartuzy

12 Naprzód Kczewo

 

II Liga

1 Admax Kartuzy

2 Cafe Club Kartuzy

3 Infracor Niestępowo

4 Bloemen Kartuzy

5 Klejna Puzdrowo

6 Mini Sam Małkowo

7 Damroka Chmielno

8 Orion Dzierżążno

9 Almar Kartuzy

 

wolwes.jpgSezon 1997/98 

 I Liga

1   Pogromcy Ognia Kartuzy           45            70 – 32

2   Admax Kartuzy                         39            73 – 38

3   Dromos Kartuzy                        38            60 – 30

4   Amator Kiełpino                        30            64 – 52

5   Gaspol Łapalice                         23            33 – 46

6   Emaus Pomieczyńska Huta        22            49 – 55

7   Gryf Kartuzy                            22            45 – 57

8   Drink Ostrzyce                         19            34 – 62

9   Swan Pol Żukowo                     16            29 – 44

10  Familia Borowo                        7              29 – 69

 

kielpino.jpgII Liga

 1   Prokart Kartuzy                    38            70 – 24

2   Klejna Puzdrowo                   38            63 – 29

3   Mini Sam Małkowo                36            43 – 24

4   Almar Kartuzy                      33            52 -28

5   Intereko Kartuzy                   32            54 – 33

6   Bloemen Kartuzy                   25            51 – 48

7   Damroka Chmielno                24            38 – 44

8   Izobud Somonino                   20            40 – 49

9   Plastico Przodkowo                13            40 – 68

10  Nadleśnictwo Kartuzy            1              21 – 126

 

naprzod.jpgSezon 1998/99

I Liga

1   Atlas                                   39            68 – 46

2   Dromos Kartuzy                    35            72 – 30

3   Gryf Kartuzy                        35            50 – 41

4   Admax Kartuzy                    33            64 – 42

5   Gaspol Łapawice                  32            56 – 36

6   Orion Dzierżążno                  21            33 – 47

7   BIS Kartuzy                         20            45 – 53

8   Prokart Kartuzy                    19            42 – 52

9   Klejna Puzdrowo                  14            45 - 79

10 Drink Ostrzyce                      8              38 – 88

 

 

stare_zwarcie.jpgII Liga

1   Hefajstos  Borkowo                28            36 – 30

2   Zieloni Kartuzy                       27            48 – 31

3   Familia Borowo                     26            44 – 26

4   Mini Sam Małkowo                23            32 – 27

5   Almar Kartuzy                      19            38 – 37

6   Plastico Przodkowo               14            38 – 41

7   Damroka Chmielno               11            25 – 53

8   Nadleśnictwo Kartuzy            11            30 – 46

 

X edycja KHLPN 1999/00

 I Liga (tabela końcowa po rywalizacji play-off)

1   Gryf Kartuzy

2   BIS FOR Kartuzy

3   Orion dzierżążno

4   Gaspol Łapalice

5   Dromos kartuzy                   

6   Prokart Kartuzy

7   Hefajstos Borkowo

8   Skok Kartuzy                   

                

stare_mur.jpgII Liga

 1   Czech Trans Kartuzy                           56            82 – 39

2   Prestol Przodkowo                                45            75 – 39

3   Plastico Przodkowo                               45            54 – 41

4   Familia Borowo                                    41            73 – 47

5   Mini Sam Małkowo                               41            61 – 42

6   Gratis Kartuzy                                      29            64 – 67

7   Wodjar Ostrzyce                                  28            64 – 47

8   Koguty Puchlino                               26            52 – 72

9   Szpital Dzierżążno                            22            66 – 77

10 Drink Ostrzyce                                 21            45 – 72

11  Nadleśnictwo Kartuzy                       16            62 – 76

12 Aryton Chmielno                 wycofany z rozgrywek

 

stare_gol.jpgSezon 2000/01

I liga (play-off)

1 Dromos Kartuzy

Czechtrans Kartuzy

Jase Kartuzy

Orion Dzierżążno

Gaspol Łapawice

Gryf Kartuzy

Prokart Kartuzy

 

II Liga

1  Izobud Somonino                                      47            52 - 33

2  Górski Kartuzy                                           45            102 - 47

3  Danteam Grzybno                                      42            58 – 40

4  Skok Kartuzy                                             37            45 - 49

5  Mini Sam Małkowo                                      36            60 - 44

6  Coltex Dakar Kartuzy                                  34            65 - 46

7  ABA Staniszewo                                        39            55 - 58

8  Antado Gdynia                                          29            53 - 51

9  Familia Borowo                                          27            52 - 67

10  Drink Ostrzyce                                         24            53 - 72

11  Skrzeszewo Skrzeszewo                           15            22 - 53

12  Nadleśnictwo Kartuzy                               13            36 - 93

 

stare_komin.jpgXII Edycja KHLPN 2001/02 

I Liga

1   Danteam Grzybno                                   30            41 - 25

2   Jase Kartuzy                                          30            46 – 22

3   Górski Kartuzy                                        25            23 – 25

4   Dromos Kartuzy                                      24            34 – 24

5   Alians III Kartuzy                                    18            27 – 39

6   Gaspol Łapalice                                      14            15 – 20

7   Mini Sam Małkowo                                 10            21 – 44

8   Izobud Somonino                                    6             15 – 39
 

II Liga

1   Familia Borowo                                     46            59 – 25

2   Abro Żukowo                                      44            79 – 29

3   Swan Pol Żukowo                                39            72 – 29

4   Atlas Goręczyno                                   32            56 – 38

5   Prokart Kartuzy                                    29            63 – 39

6   Elus Kartuzy                                         24            36 – 33

7   Amator Kiełpino                                    18            48 – 89

8   Nadleśnictwo Kartuzy                            17            53 – 60

9   ABA Staniszewo                                   10            39 – 90

10  Piachu Kartuzy                                      0             11 – 89


 

stare_ziemia.jpgXIII Edycja KHLPN 2002/03

I Liga

1   Jase Kartuzy                                            24            27 – 25

2   Górski Kartuzy                                         22            37 – 21

3   Abro Żukowo                                           20            32 – 24

4   Dromos Kartuzy                                       19            26 – 16

5   Swan Pol Kiełpino                                     18            35 – 32

6   Gaspol Kobysewo                                     17            27 - 27                           

7   Atlas Goręczyno                                        0            15 – 54

 

II Liga

1   Sezam Extra Sieć Kartuzy                             42            100 – 22

2   Familia Borowo                                           27            48 – 35

3   Elus Kartuzy                                               23            36 – 29

4   Grunke Somonino                                        23            36 – 42

5   Prokart Kartuzy                                           22            53 – 25

6   Zarex Kartuzy                                             12            37 – 58

7   Caros Borowo                                             8              18 – 57

8   Los Gryfos Kartuzy                                       7              20 – 71

 

XV edycja KHLPN 2004/05

stare_radosc.jpgI Liga
1   Sezam Extra Sieć Kartuzy                         30            63-25

2   Górski Kartuzy                                         27            57-26

3   Tabaka Kartuzy                                       19            28-32

4   Bud Bau Kartuzy                                      18            30-43

5   U.T. Konkel Kartuzy                                 15            31-40

6   Elus  Kartuzy                                           10            28-40

7   Dromos Kartuzy                                       6              25-56                                  

                                                                                                                             

II Liga

1  Gaz Rom Kobysewo                                  33            85-26                                   

2  Dom Handlowy/Zarex K-zy                        33            77-20

3  Grunke Somonino                                     27            52-24

4  Familia Borowo                                        20            45-48

5  Geo Ekspert Kartuzy                                 19            38-38

6  Wod Kan Kartuzy                                      5             31-56

7  Mad Bud Kiełpino                                     13            32-61

8   Iuvenes Kartuzy                                      1             16-102

 

XVI edycja 2005/06

 I Liga

1 Elus Kartuzy                                            34            91 - 39

2 Dom handlowy Kartuzy                            32            69 – 39                                  

3 Dromos Kartuzy                                       27            70 – 48

4 Grunke Somonino                                    20            70 – 61

5 Gaz Rom Kobysewo                                 17            40 – 55

6 Tabaka Kartuzy                                       15            56 – 61

7 Wroński Kiełpino                                       9              45 – 87

8 Murano Kartuzy                                        7              41 – 92

 

II Liga

1  Stoldar Reskowo                                   33            102 – 42

2  Familia Borowo                                      33            74 – 48

3  P.W. Millenium Somonino                         31            75 – 31

4  Atut Kartuzy                                           29            74 – 29

5  Sezam Furman Kartuzy                           27            86 – 53

6  Blue Devils Kartuzy                                24            54 – 47

7  GPD S.A. Miechucino                              19            62 – 50

8  AGD RTV Zarex Kartuzy                          18            61 – 42                                  

9  Atlas Goręczyno                                     16            44 – 57

10 Teletronik Karuzy                                  15            51 – 55

11  Geo Ekspert Kartuzy                             10            28 – 51

12  Milowy Skok Kartuzy                            10            59 – 90

13  Karud Kiełpino                                       4            22 – 104

14  Iuvenes Kartuzy                                    0            10 – 94

 

XVII edycja 2006/07

 I Liga

 1 Dom handlowy Kartuzy                          35            98 – 40

2 Grunke Somonino                                   31            81 - 36

3 Elus Kartuzy                                           29            51 – 31

4 Coltex Plus GSm Kartuzy                         27            77 – 40

5 P.W. Millenium Kartuzy                           15            62 – 86

6 Dromos Kartuzy                                     13            54 – 89

7 Gaz Rom Kobysewo                               10            38 – 87

8 Stoldar Reskowo                                     2             35 – 106                                   

 

II Liga

1   Kaszub Miechucino                                34            117 – 25

2   Kostbet Fam Borowo                            30            62 – 30

3   Tombud Elewacje Kartuzy                     27            117 – 25

4   Karud Kiełpino                                      25            83 – 43

5   Atut Goręczyno                                    19            44 – 44

7   Blue Devils Janca Kartuzy                      14            51 – 52

8   Skok Stefczyka Kartuzy                         14            59 – 61

9   Grunke II Egiertowo                              13            63 – 73

10  Wodjar Ostrzyce                                   12            32 – 67

11  Geo Ekspert Kartuzy                             12            27 – 58

12  Iuvenes Kartuzy                                   6              18 – 78

13  Amigos Kartuzy                                    0              28 -112

 

XVIII Edycja 2007/08

 I Liga

 1 Dom Handlowy Kartuzy                        37            82 – 27

2 Grunke Somonino                                  30            71 – 50

3 Architraw Łapawice                               22            54 – 58

4 Dromos Kartuzy                                    21            52 – 48

5 Elus Kartuzy                                         19            58 – 40                                         

6 Kaszub Miechucino                                 17            46 – 48

7 AGD RTV Zarex Kartuzy                        10            34 – 75                                        

8 Karud Kiełpino                                       6             34 – 85

 

 II Liga 

1   Tombud Elewacje Kartuzy                  35            102 – 24

2   Kostbet Fam Borowo                          28            49 – 34

3   TVK Teletronik Kartuzy                       26            56 – 23

4   Energa Kartuzy                                  26            61 – 31

5   Bofarm Kartuzy                                  22            61 – 59

6   Drink Team Kolbudy                           22            55 – 43

7   Bucik Kartuzy                                     21            57 – 41

8   Elwoz Szklana                                    19            56 – 37

9   Big Stars Ostrzyce                              19            47 – 36

10  KS Delbud Przywidz                           18            52 – 59

11  Goka Skrzeszewo                               13            34 – 51

12  Kwiaciarnia Zaremba Kartuzy               10            43 – 50                                      

13  Iuvenes Kartuzy                                  6           15 – 81

14  Amator Kiełpino                                  0           17 – 130

 

XIX Edycja 2008/09

 I Liga

1 Elus Kartuzy                                        30            56 – 30

2 Mściwoj Kartuzy                                   26            58 – 27

3 Grunke Somonino                                 25            62 – 47

4 Tombud Elewacje Kartuzy                     23            46 – 38

5 Kominiarz Żukowo                                22            57 – 66

6 Architraw Łapalice                                20            53 – 43

7 Metal Serwis Wandtke                          13            49 – 76

8 AGD RTV Zarex Kartuzy                       2              25 – 79

 

II Liga

1   Karud Kiełpino                                   34            91 – 36

2   Drink Team Kolbudy                          31            56 – 23                                       

3   Kostbet Fam Borowo                         30            76 – 38

4   Sombud Somonino                            24            53 – 45

5   Bucik Kartuzy                                   23            57 – 43

6   Big Stars Ostrzyce                            22            50 – 40

7   Zbrójstal Kartuzy                              22            39 – 32

8   TVK Teletronik Kartuzy                    18            58 – 45

9   Kaszub Kartuzy                                16            35 – 48

10  Elwoz Szklana                                 15            45 – 40

11  Goka Skrzeszewo                            13            54 – 68

12  Kwiaciarnia Zaremba Kartuzy          11            25 – 46

13  Amigo Tartak Kiełpino                      9              38 – 77

14  Iuvenes Kartuzy                              0                12 - 108

 

 

khlpn_stare.jpg