2. kolejka KHLPN zakończona!
niedziela, 27 listopada 2011 18:09

Za nami 2. kolejka spotkań Kartuskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Wygrywali głównie faworyci, ale nie obyło się bez kilku niespodzianek. W najbardziej zaciętym meczu SMS Słupsk, lider tabeli II ligi (grupa A), pokonał Kostbet Miszewko 3:2 (2:2). W Superlidze nie mniej ciekawie - Zbrójstal/ Expert wygrał z Elusem 3:2, a Tombud Kartuzy rozgromił Maniarę Gdańsk 11:5. Sporo pojedynków obfitowało w czerwone kartki.

Tekst: admin1989

Przedstawiamy wyniki spotkań 2. kolejki KHLPN. Więcej w panelu bocznym. Tam również znajdują się tabele i zestawienia.

2. liga (grupy A i B)

1. Elwoz Szklana - TVT Teletronik Kartuzy 2:2 (1:2)
2. Markbud Grzybno - ZBZ Formela Żukowo 5:4 (1:1)

3. AGD RTV Zarex Kartuzy - Wodjar Ostrzyce 7:1 (3:1)

4. Kostbet Miszewko  - SMS Słupsk 2:3 (2:2)

5. Grunke Somonino - Wodomex Bojano 1:3 (1:1)

6. Klejna Dachy Sierakowice - Młody Mściwoj Kartuzy 5:2 (2:2)

7. Zbrójstal/Ekspert II Kartuzy -  Drink Team II Kolbudy 9:0 (2:0)
8. Kwiaciarnia Zaremba Kartuzy - Timret Piekło Dolne 4:6 (2:0)

sok_2._kolejka

Superliga:

1. Mściwoj Kartuzy - Syldar Kiełpino 5:3 (2:1)
2. Elus Kartuzy - Zbrójstal/Ekspert Kartuzy 2:3 (1:0)

3. Tombud Kartuzy - FUH Maniara Gdańsk 11:5 (4:3)
4. Drink Team Kolbudy - Graham Sierakowice 5:6 (2:3)

sok_2._kolejka_1

Zdjęcia(3): Expert/ Zbrójstal Kartuzy - Elus Kartuzy

2. liga

Emocje zaczęły się już od samego rana. W pierwszym pojedynku zmierzyły się Elwoz Szklana i TVT Teletronik Kartuzy. Mecz był bardzo zacięty i zakończył się sprawiedliwym remisem. Sędzia pokazał kilka żółtych i czerwonych kartek.

W kolejnych spotkaniach było podobnie. Świadczy to o tym, że poziom 2. ligi znacząco się podniósł. Zawodnicy za wszelką cenę chcą wygrać każdy mecz, aby na półmetku rozgrywek awansować do 1. ligi i liczyć się w walce o awans do Superligi.

Drugi z kolei pojedynek również należał do emocjonujących, i to do samego końca. Markbud Grzybno pokonał ZBZ Formelę Żukowo, ustalając wynik na 20 sekund przed końcem. Do bramki trafił Jakub Cyrzan.

W trzecim meczu Zarex Kartuzy nie dał szans Wodjarowi Ostrzyce. Kartuzianie kontrolowali wynik spotkania od samego początku. Mecz pomiędzy SMSem Słupsk a Kostbetem Miszewko, na długo pozosytanie w pamięci kibiców. Faworyt ze Słupska miał sporo problemów z bardziej doświadczonym, lecz niżej notowanym rywalem. Przez większą część spotkania na tablicy widniał remis 2:2. W końcówce to Słupszczanie zachowali więcej sił i umocnili się na prowadzeniu w swojej grupie.

sok_2._kolejka_2

Lider tabeli grupy II (2. liga) Grunke Somonino przegrał z Wodomexem Bojano 1:3 i stracił prowadzenie. Klejna Dachy Sierakowice pewnie pokonał Młodego Mściwoja, choć wielu w roli faworytów stawiało właśnie piłkarzy z Kartuz. Sierakowiczanie postawili na grę z kontry, skupiając się głównie na obronie. To się opłaciło.

Expert/Zbrójstal II Kartuzy rozgromił Drink Team II Kolbudy aż 9:0. Spotkanie było praktycznie jednostronne, choć worek z bramkami rozwiązał się dopiero w drugiej połowie. W ostatnim meczu 2. ligi Timret Piekło Dolne zwyciężył z Kwiaciarnią Zaremba Kartuzy 6:4, choć do przerwy było 0:2. Gra się jednak do końca, bo nawet w końcówce można przegrać już praktycznie wygraną rywalizację.

Superliga:

W spotkaniach najwyższej klasy rozgrywkowej było nie mniej ciekawie, choć bez większych niespodzianek. Mściwoj Kartuzy pokonał Syldar Kiełpino różnicą tylko dwóch goli, ale od początku kontrolował przebieg gry. Syldar nie miał większych szans, choć grał dobrze.

W innym meczu faworyzowany Elus Kartuzy uległ Zbrójstalowi/ Expertowi. Na 3:2 strzelił Daniel Groth. 20 sekund przed końcem doskonałą interwencją popisał się bramkarz Elusa Kacper Tułowiecki, który goniąc za piłką przez całą połowę, zdołał ją wybić z samej linii bramkowej. Sędzia pokazał aż trzy czerwone kartki.

Tombud Kartuzy, kreowany na faworyta do zwycięstwa w całych rozgrywkach, rozgromił Maniarę Gdańsk. Początkowo gra toczyła się bramka za bramkę, w drugiej połowie Tombud już dominował. Ostatecznie umocnił się na prowadzeniu w tabeli (najlepszy bilans, 16:6).

sok_2._kolejka_3

Drink Team Kolbudy znowu przegrał. Z drużyny, która zajęła 2. miejsce w zeszłym roku, pozostało niewiele. Odeszli kluczowi zawodnicy. Nowi na razie nie pokazują pełni swoich możliwości, choć mało brakowało, a udałoby się im zremisować z Grahamem.

Tabele:

W Superlidze prowadzi Tombud Kartuzy. Drugi jest Mściwoj Kartuzy. To jedyne drużyny, które wygrały mecze 1. i 2. kolejki. Trzeci jest Zbrójstal/ Expert.

W II lidze prowadzą SMS Słupsk (grupa A) i Zbrójstal Expert II Kartuzy (grupa B). Opróczy tych drużyn nie przegrał dotychczas tylko Wodomex Bojano (2. miejsce w grupie B).