Powersystem Kartuzy zwycięzcą KALPS
niedziela, 13 marca 2011 08:57

volleyball33
Zakończyły się rozgrywki IX edycji Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej sezon 2011. W ostatniej kolejce rozegrano siedem meczy, w których zmierzyły się cztery najlepsze zespoły tegorocznych rozgrywek.

Powersystem Kartuzy jeden z kandydatów do wygrania ligi, w pierwszym swoim meczu zdecydowanie pokonał zajmujący czwarte miejsce w tabeli SPP Pępowo 2:0 . W obydwu setach od początku do końca prowadził z dużą przewagą punktową , sięgającą w I secie 8 punktów a w drugim nawet 10 punktów /7:3,22:13,24:14/.  Drugi mecz z zespołem BAT Sierakowice również rozstrzygnął na swoją korzyść 2:0 , rewanżując się za ubiegłoroczną porażkę. Pierwszy set tego pojedynku bardzo wyrównany , zespoły grały punkt za punkt do stanu 20:20 /5:5,14:14,18:18,20:20/, końcówka lepiej rozegrana przez Powersystem Kartuzy i wygrana 25:22. W tym momencie z zespołu BAT Sierakowice uszło powietrze i w drugiego seta oddali praktycznie bez walki 25:12. W tym momencie z walki o tytuł odpadła drużyna BAT Sierakowice , która zapewniła sobie trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji. Kolejnym zespołem , który mógł przeszkodzić zespołowi Powersystem Kartuzy w zdobyciu tytułu mistrza ligi był PIDM Kunikowski Przodkowo . Zespoły spotkały się w bezpośrednim pojedynku o godzinie 13.00. Mecz od początku pierwszego seta wyrównany ze zmieniającym się prowadzeniem , ładny do oglądania przez kibiców ze względu na ładne obrony oraz skuteczne bloki. W drużynie PIDM Kunikowski Przodkowo bardzo dobrze grał kolejny raz kapitan zespołu Karol Treder , brakowało mu jednak wsparcia w ataku kontuzjowanego Radosława Lubeckiego. Bardzo dobrymi serwisami popisywał się Tomasz Pietras. Najwięcej punktów dla ekipy Powersystem Kartuzy zdobył zawodnik z nr.11 Krzysztof Mejer. Wygranie pierwszego seta przez drużynę PIDM Kunikowski Przodkowo zmieniłoby radykalnie sytuację punktową w tabeli , nawet przy wygraniu meczu 2:1 przez Powersystem Kartuzy drużyny zrównałyby się punktami i o kolejności zgodnie z regulaminem decydowałby stosunek setów i kolejno małych punktów. W drugim secie zawodnicy PIDM Kunikowski nie spasowali ,  walczyli o każdą piłkę i uzyskali w pierwszej fazie seta przewagę 10:6. Zawodnicy Powersystem Kartuzy szybko wyrównali na 10:10 i uzyskali lekką przewagę 16:19 , którą powiększyli do sześciu punktów pod koniec seta. Wygrana 2:0 z najgroźniejszym rywalem , zapewniła drużynie Powersystem Kartuzy wygranie ligi w sezonie 2011. Drugie miejsce zajął PIDM Kunikowski Przodkowo , trzecie ubiegłoroczny mistrz BAT Sierakowice.

Uroczyste zakończenie rozgrywek ligowych w dniu 19.03.2011r.

Wyniki IX ostatniej kolejki KARTUSKIEJ AMATORSKIEJ LIGI PIŁKI SIATKOWEJ rozegranej 12.03.2011r:

BAT SIERAKOWICE – YOUNG BOYS KARTUZY                                 - 2:0 /25:21,25:18/

SPP PĘPOWO – POWERSYSTEM KARTUZY                                       - 0:2 /16:25,14:25/

POWERSYSTEM KARTUZY – BAT SIERAKOWICE                              - 2:0 /25:22,25:12/

BAT SIERAKOWICE – GRYF GORĘCZYNO                                           - 2:0 /26:24,25:16/

PIDM KUNIKOWSKI PRZODKOWO – POWERSYSTEM KARTUZY - 0:2 /23:25,19:25/

GRYF GORĘCZYNO – UKS ORZEŁ KARTUZY                                       - 2:1 / 19:25,21:25,25:23/

ZMIESZANI KARTUZY – AMATOR GRZYBNO                                    - 1:2 /21:25,25:15,11:15/