Mściwoj Kartuzy Mistrzem Pomorza !
niedziela, 06 marca 2011 18:42

W pomorskim finale amatorskich lig halowych "Pomerania Cup" zespół Mściwoj Kartuzy zdobył tytuł "Mistrza Pomorza". 

Mściwoj Kartuzy formalnie wystapił w rozgrywkach nie jako reprezentant kartuskich rozgrywek a jako obrońca tytułu mistrzowskiego z 2009 roku. Przez eliminacyjne sito nie przebrnął inny reprezentant KHLPN Syldar Kiełpino, który zajmując czwarte miejsce w stężyckim finale powiatowym nie zakwalifikował się do pomorskiego finału.

Mściwoj na parkiecie we Władysławowie zaprezentował się bardzo dobrze. W każdym meczu drużyna z Kartuz dyktowała warunki gry. Najwięcej emocji kibicom Mściwoja dostarczyło spotkanie półfinłowe. Nie wynikało to z dobrej gry przeciwnika, którym była ekipa "Specjaliści" Władysławowo a z niefrasobliwości obrońców Mściwoja. Już na samym początku drużyna z Kartuz przegrywała bowiem 2-0. Wobec defensywnej gry rywala odrabianie strat przychodziło bardzo ciężko a gdy to się udało jeden z nielicznych kontrataków skończył się kolejną stratą bramki. Ostatnie pięć minut spotkania to przysłowiowe obleżenie bramki przeciwnika. Na 90 sekund przed zakończeniem meczu na tablicy wyników widniało 3-2 dla miejscowych. W ostatniej minucie Mściwoj zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść a bramka dająca zwycięstwo i finał padła na dwie sekundy przed zakończeniem spotkania.

W finale na reprezentata KHLPN czekał już ŁP Optyk&Norbix Nowe Polaszki - wicemistrz ligi kościerskiej, który w drugim pólfinale w rzutach karnych pokonał mistrza kościerskich rozgrywek ekipę Hirsz/Wedam Steżyca.  Drużyna z Polaszek co trzeba podkreślić była jedyną ekipą, której gra przeciwko Mściwojowi nie skupiła się na grze obronnej i prowadziła otwartą grę. Ostatecznie zwycięstwo 2-0 i końcowy sukces przypadł Mściwojowi.

Królem strzelców turnieju został Jan Przybyszewski (Mściwoj) a najlepszym brakarzem Jarosław Ochal (Hirsz/Wedam Stężyca).

MŚCIWOJ: Marcin Wolski - Wiesław Czerwiński, Marek Cirkowski, Wojciech Pawicki, Łukasz Knioch, Paweł Friszkemut, Jan Przybyszewski, Adam Bladowski.

Wyniki wszystkich spotkań znajdują się na stronie organizatora w zakładce terminarz.