Relacja z VII kolejki KALPS
poniedziałek, 28 lutego 2011 06:35
volleyball33

W VII kolejce Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej słabszy występ zanotował ubiegłoroczny mistrz BAT Sierakowice . Zamiast 6 punktów zdobył tylko trzy , za dwa punkty wygrał po bardzo wyrównanej grze z UKS Orzeł Kartuzy i przegrał ważny pojedynek z PIDM Kunikowski Przodkowo 2:0. W pierwszym spotkaniu z UKS Orzeł Kartuzy wszystkie trzy sety były bardzo wyrównane , a wynik remisowy w dwóch pierwszych utrzymywał się prawie do końca setów. Dopiero w samych końcówkach jedna lub druga drużyna uzyskiwała dwu lub trzy punktową przewagę i wygrywała seta.  Set III rozstrzygający lepiej rozpoczął UKS Orzeł i uzyskał trzy punktową przewagę , BAT szybko odrobił straty i doprowadził do remisu 6:6. Od tego momentu zawodnicy BAT grali skutecznie szczególnie blokiem i doprowadzili do stanu 14:9. Praktycznie było po meczu , trudno sobie wyobrazić aby można odrobić pięciopunktową stratę w secie granym do piętnastu. Dokonali tego zawodnicy UKS Orzeł , oczywiście przy pomocy błędów zawodników BAT i wyrównali stan seta i meczu na 15:15. Autowa zagrywka przy stanie 15:15 zawodnika UKS i autowy blok spowodowały , że wygrał 17:15 BAT Sierakowice i uratował dwa cenne punkty. Hitem kolejki był mecz drużyn z pierwszej trójki PIDM Kunikowski Przodkowo i BAT Sierakowice. Mocne otwarcie I seta miał PIDM Kunikowski Przodkowo,  po ataku swojego kapitana Karola Tredera i asie serwisowym Tomasza Pietras  wynik brzmiał 4:1 , ze strony BAT odpowiedzieli Wenta, Konkel  , Kajfasz i Cymerman co spowodowało wyrównanie stanu seta na 7:7,10:10. W drugiej dziesiątce przewagę uzyskał PIDM Kunikowski , głównie dzięki dobrej grze w obronie. Przy stanie 17:14 rozegrano najładniejszą akcję meczu, po kilku mocnych atakach i pięknych obronach zawodników obydwu drużyn , blok na Cymermanie zakończył tę ładną wymianę. W pierwszym secie przewaga drużyny PIDM Kunikowski była wyraźna o czym świadczy wygrana 25:19. W secie drugim sytuacja się powtórzyła i PIDM Kunikowski szybko uciekł rywalowi na 5:1, dzięki bardzo skutecznej grze Sylwestra Formeli , którego każda akcja kończyła się zdobyciem punktu. Zawodnicy PIDM Kunikowski do końca seta utrzymywali wyraźną przewagę 15:11,21:15, jedynie w końcówce zawodnicy BAT Sierakowice  zbliżyli się na dwa punkty 22:20, ale to było wszystko na co w tym dniu było ich stać. PIDM Kunikowski wygrał mecz 2:0 z mocnym rywalem, z którym ostatnio przegrywał chyba łatwiej niż mógł się spodziewać.  Szanse na wygranie ligi mają w dalszym ciągu trzy drużyny: BAT Sierakowice , PIDM Kunikowski Przodkowo i Powersystem Kartuzy.

Następna kolejka w dniu 05.03.2011r  od godziny 10.00 do godziny 18.00

Wyniki VII kolejki KARTUSKIEJ AMATORSKIEJ LIGI PIŁKI SIATKOWEJ rozegranej 26.02.2011r:

BAT Sierakowice – UKS ORZEŁ Kartuzy                           2:1 /25:19,22:25,17:15/

UKS ORZEŁ Kartuzy – ZMIESZANI Kartuzy                       2:0 /25:22,25:21/

PIDM Kunikowski Przodkowo – BAT Sierakowice              2:0 /25:19,25:21,

ZMIESZANI Kartuzy – YOUNG BOYS Kartuzy                    0:2 /22:25,20:25/

YOUNG BOYS Kartuzy – PIDM Kunikowski                       0:2 /11:25,22:25/

GRYF Goręczyno – YOUNG BOYS Kartuzy                        0:2 /20:25,20:25/

GRYF Goręczyno – BKS Pępowo                                     0:2 / 24:26,21:25/