VI kolejka KALPS
niedziela, 20 lutego 2011 23:37
volleyball33
Siatkarze startujący w rozgrywkach IX edycji KALPS mają za sobą juz sześć kolejek.

Pierwsze trzy mecze VI kolejki Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej zakończyły się łatwymi zwycięstwami faworytów po 2:0. Wydawało się , że dużo emocji dostarczy mecz pomiędzy czołowymi drużynami ligi BAT Sierakowice i BKS Pępowo. Jednak BKS Pępowo przyjechał w osłabionym składzie i nie był w stanie odebrać punktów zespołowi BAT. Pierwszy set meczu, to od stanu 6:6 stale rosnąca przewaga drużyny BAT 11:16,15:20 i wygrana seta 19:25. Set II był bardziej wyrównany ,a wynik remisowy utrzymywał aż do stanu 17:17. Od tego momentu grał tylko BAT i szybko uzyskał pięciopunktową przewagę 18:23 , którą utrzymał do końca seta. W meczu nr.4  grały zespoły Young Boys Kartuzy i Gryf Goręczyno. Po bardzo wyrównanym spotkaniu 2:1 wygrał GRYF Goręczyno , co jest małą niespodzianką kolejki. Mecz pomiędzy drużynami Young Boys  Kartuzy i Powersystem Kartuzy miał być tylko formalnością . Pozycja w tabeli zespołu Powersystem i pewna wygrana 2:0 z Young Boys w pierwszej rundzie nie dawała im żadnych szans. Na szczęście w sporcie nie wszystko można przewidzieć , Young Boys od pierwszych piłek toczył wyrównany pojedynek z utytułowanym rywalem a wynik seta do stanu 19:19 oscylował w granicach remisu. Końcówkę seta , głównie dzięki bardzo dobrej i skutecznej grze Krzysztofa Cirzana wygrała drużyna Young Boys 25:21. W secie II zespół Powersystem Kartuzy również nie potrafił uzyskać wyraźnej przewagi , ale podobnie jak w secie pierwszym o wyniku zadecydowała końcówka seta w której tym razem lepszy okazał się Powersystem Kartuzy wygrywając w tym samym stosunku 21:25. Set trzeci to wyrównana gra ze wskazaniem na lekką przewagę zespołu Young Boys Kartuzy7:5,10:8,13:9. O wyniku meczu decydowały ostatnie piłki , które wykorzystał najlepszy zawodnik meczu Krzysztof Cirzan i skuteczny w ostatnich akcjach Maciej Hein. W następnym spotkaniu zespół Powersystem Kartuzy odreagował po przegranej i wysoko pokonał GRF Goręczyno. Gryf Goręczyno był faworytem w meczu z Amatorem Grzybno , jednak przegrał to spotkanie 1:2. A PIDM Kunikowski Przodkowo 2:0 pokonał coraz lepiej grający ORZEŁ Kartuzy.