Relacja z II koleji KALPS
poniedziałek, 24 stycznia 2011 14:09
volleyball33W II kolejce zagrały wszystkie zespoły startujące w tegorocznej edycji i rozegrały po dwa mecze. W pierwszym meczu wyraźne zwycięstwo odniosła drużyna YOUNG BOYS Kartuzy z AMATOREM Grzybno 2:0 i powiększyła swoje konto o 3 pkt.

AMATOR Grzybno w osłabionym składzie uległ również 0:2 drużynie BKS Pępowo , która przegrała 1:2 swój pojedynek z UKS Orzeł Kartuzy. Na trzeci i piąty mecz przyjechała czołowa drużyna ligi PIDM Kunikowski Przodkowo , pokonała swoich rywali zdecydowanie po 2:0 i zainkasowała 6 pkt. Z YOUNG BOYS Kartuzy w dwóch setach do 25:19,25:19 , z ZMIESZANYMI Kartuzy w setach do 13:25 i do 21:25. Trzy punkty do swojego dorobku dołożył UKS Orzeł Kartuzy po wygranym meczu 2:0 z ZMIESZANYMI Kartuzy w setach 25:19 i 25:19. Mecz nr 13 dotychczasowych rozgrywek to spotkanie na szczycie pomiędzy ubiegłorocznym mistrzem ligi zespołem BAT Sierakowice i wicemistrzem POWERSYSTEM Kartuzy. W pierwszej odsłonie seta gra była wyrównana , drużyny na przemian zdobywały punkty po swoich akcjach ,  druga dziesiątka to bardzo dobra zagrywka zawodników zespołu POWERSYSTEM Kartuzy i wzrost przewagi do pięciu punktów /10:15,12:17,17:22/. Od tego stanu straty punkt po punkcie zaczęli odrabiać zawodnicy BAT Sierakowice i doprowadzili wynik seta do stanu 22:23. Bardzo mocnymi i skutecznymi atakami popisywał się Cymerman z zespołu BAT. Ostatnie  dwie piłki wygrali zawodnicy POWERSYSTEM Kartuzy i objęli prowadzenie w meczu 0:1. Drugi set meczu to mocne otwarcie BAT i szybkie prowadzenie 4:0. Zawodnicy POWERSYSTEM spokojnie odrobili straty i uzyskali lekka przewagę / 7:6,11:9,13:10,14:11/. Od stanu 16:16 w ostatniej odsłonie seta ponownie skutecznie zaatakowali zawodnicy BAT i wygrali seta w takim samym stosunku 25:22. O końcowym wyniku zadecydował set trzeci .  Żadnej z drużyn nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi,  a wynik remisowy utrzymywał się od pierwszego do ostatniego punktu/ 5:5,10:10,15:15,19:19 /. Ostatnie dwie piłki w tym meczu wygrał BAT i całe spotkanie 2:1. W drużynie BAT do końca skuteczny był mocno atakujący Cymerman , natomiast zdecydowanie słabszą skutecznością popisał się posyłając kilka dobrych piłek w aut  zawodnik z nr 11 Krzysztof Mejer . W ostatnich dwóch meczach bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna GRYFA Goręczyno, która z drużyną BAT przegrała I seta na przewagi 25:27 , natomiast ekipie POWERSYSTEM zabrała 1 punkt wygrywając II seta 20:25

Wyniki II kolejki KARTUSKIEJ AMATORSKIEJ LIGI PIŁKI SIATKOWEJ rozegranej 22.01.2011r:

YOUNG BOYS KARTUZY – AMATOR GRZYBNO                         2:0 /25:14,25:12/

AMATOR GRZYBNO – BKS PĘPOWO                                       0:2 /17:25,16:25/

PIDM KUNIKOWSKI PRZODKOWO – YOUNG BOYS                    2:0 /25:19,25:19/

BKS PĘPOWO – UKS ORZEŁ KARTUZY                                    1:2 /25:17,16:25,13:15/

ZMIESZANI KARTUZY – PIDM KUNIKOWSKI                             0:2 /13:25,21:25/

UKS ORZEŁ KARTUZY – ZMIESZANI KARTUZY                         2:0 /25:19,25:19/

BAT SIERAKOWICE – POWERSYSTEM KARTUZY                      2:1 /22:25,25:22,21:19/

GRYF GORĘCZYNO – BAT SIERAKOWICE                                0:2 /25:27,16:25/

POWERSYSTEM KARTUZY – GRYF GORĘCZYNO                      2:1 /25:16,20:25,15:11/