Elus znowu zwycięski. Graham mistrzem II ligi.
niedziela, 14 lutego 2010 21:31

Kolejna wygrana Elusa Kartuzy, tym razem nad P.W. Milenium Leszno oraz zapewnienie sobie zwycięstwa w II lidze przez Graham Sierakowice to najważniejsze wydarzenia przedostatniej kolejki KHLPN.

W Superlidze doszło do kolejnej sensacji. A niespodziankę sprawili zawodnicy Elusa  Kartuzy, którzy podejmowali dotychczasowego wicelidera P.W. Milenium Leszno. Elus po raz kolejny pokazał, że mimo iż zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z każdym przeciwnikiem walczy o zwycięstwo. Tak było i tym razem. Dzięki uważnej grze w obronie i skutecznej w ataku do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 3-0. W drugiej połowie Milenium wycofało bramkarza i przystąpiło do frontalnego ataku. Szybko strzelili też bramkę jednak już po chwili Elus podwyższył na 4-1. Zawodnicy drużyny z Leszna mieli świadomość że ta porażka przyniesie im spadek na 3 miejsce w tabeli dlatego dążyli do zmiany niekorzystnego wyniku. Jednak Elus nie pozwolił odebrać sobie zwycięstwa i mecz zakończył się sensacyjnym wynikiem 4-1

W innym meczu Superligi Tombud Kartuzy pewnie pokonał Drink Team Kolbudy 5-2. Drużyna z Kolbud pomimo ambicji i mobilizacji nie dała rady Tombudowi. Do przerwy zespół z Kartuz prowadził tylko 1-0 ale w drugiej połowie konsekwentna gra Tombudu pozwoliła wygrać zdecydowanie ten mecz.

Ostre strzelanie urządzili sobie zawodnicy Mściwoja Kartuzy. Rywal Rob Bud Paczewo nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki z przeciwnikiem. Wynik 11 – 2 oddaje to co działo się na boisku.

Mecz Karud Kiełpino – Grunke Somonino zakończył się wynikiem 6-2 dla ekipy z Somonina. W tym meczu 4 bramki dla Grunke strzelił Jan Przybyszewski stając się liderem klasyfikacji na najskuteczniejszego zawodnika. Również w tym meczu padła bramka nr 1000 a strzelcem został Maciej Konkol.

W II lidze najciekawszym meczem był pojedynek pomiędzy 4ML Budowa-Syldar Kartuzy i Grahamem Sierakowice. Ekipa z Kartuz przystąpiła do meczu bardzo skoncentrowana. Po zaangażowaniu zawodników widać było, że zależy im na zwycięstwie. Dzięki dobrej grze tej drużyny do przerwy wygrywała ona 3-1. W drugiej połowie na parkiecie nadal trwała twarda, zacięta rywalizacja jednak bramki strzelali już tylko zawodnicy Grahama.  Mecz zakończył się wynikiem 3-3. Punkt zdobyty przez Graham zapewnił tej ekipie I miejsce w tabeli II ligi. Gratulujemy.

Taki sam wynik  3-3 padł w spotkaniu drużyn z dolnej części tabeli Naftokor Nowa Karczma i Iuvenes Kartuzy. Pomimo  ambitnej postawy obu drużyn nikomu nie udało się przechylić wyniku na swoja korzyść. Trzeba przyznać, że remis w tym meczu jest sprawiedliwym wynikiem.

Kostbet Fam Miszewo musiał się namęczyć z AGD RTV Zarex Kartuzy. Prowadzenie Kostbetu 2-0 chyba spowodowało rozluźnienie wśród zawodników tej ekipy a ambitna gra Zarexu pozwoliła doprowadzić do wyrównania. Kostbet przystąpił ponownie do zdecydowanego  ataku i na 40 sekund przed końcem zdołał strzelić zwycięską  bramkę. Ta wygrana pozwoliła utrzymać 2 miejsce w tabeli.

Nieoczekiwanie kolejne punkty stracił Zbrójstal. Sprawcą niespodzianki stała się drużyna Klejna Puzdrowo a duży wkład w to zwycięstwo miał kapitan drużyny z Puzdrowa  Robert Knut, strzelec 4 bramek. Mecz zakończył się wynikiem 6-3 dla Klejny.

Z porażki Zbrójstalu skorzystała drużyna Jan Tynk Żukowo, która po zaciętym meczu pokonała Wodjar Ostrzyce 2-1. Dzięki temu ekipa z Żukowa powróciła na 3 miejsce w tabeli.  Swojej szansy na awans w tabeli nie wykorzystała natomiast ekipa Justa&Blumi Przywidz. Porażka z Elwozem Szklana spowodowała, że Justa&Blumi  nie ma już szans na zajęcie miejsca medalowego w II lidze. Na koniec tej kolejki Kwiaciarnia Zaremba Kartuzy Pokonała Pizzerię Feniks Kartuzy 4-1.