IV Kolejka Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej
niedziela, 14 lutego 2010 17:17

13.02.2010r. rozegrano IV kolejkę  VIII edycji Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej  - sezon 2010

Wyniki:

1.     BAT Sierakowice   - POWERSYSTEM Kartuzy          1 : 2 (22:25,25:19,15:17)

2.     POWERSYSTEM Kartuzy – DWS Kościerzyna          2 : 1 (25:23,22:25,15:10)

3.     KSS Sokół Kartuzy – BAT Sierakowice                      0 : 2 (16:25,17:25)

4.     DWS Kościerzyna – KSS Sokół Kartuzy                     2 : 0 (25:16,27:25)

5.     UKS Orzeł K-zy  – PIDM Kunikowski Przodkowo    0 : 2 (21:25,20:25)

6.     PIDM Kunikowski – FAMILIA u Szadego Borowo   2 : 0 (25:15,25:18)

7.     PUB Kapitol Kartuzy – UKS ORZEŁ Kartuzy              2 : 1 (14:25,25:9,15:12)

8.     FAMILIA u Szadego Borowo – PUB Kapitol K-zy     2 : 0 (26:28,26:28)

W pierwszym meczu IV kolejki spotkały się drużyny BAT Sierakowice i Powersystem Kartuzy , które do tej pory nie przegrały żadnego spotkania. W pierwszym secie BAT Sierakowice toczył wyrównany pojedynek z utytułowanym rywalem do stanu 10:11. Od tego momentu grały dwie drużyny ale punkty zdobywał POWERSYSTEM , który odskoczył na pięć punktów 11:17,17:22,18:24 i nie oddał prowadzenia do końca seta. II set podobnie jak pierwszy do stanu 10:11 był bardzo wyrównany ze wskazaniem na drużynę BAT. W drugiej części seta przewagę uzyskał BAT  Sierakowice 14:17,17:21 , mocnymi atakami popisywał się Mateusz Cymerman a Michał Kajfasz zdobywał punkty z trudnych piłek na siatce. BAT utrzymał poziom dobrej i skutecznej gry do końca seta i wyrównał stan meczu na 1:1. Trzeci decydujący set to bardzo wyrównana i zacięta walka od pierwszego do ostatniego gwizdka. Drużyny dzieliły się punktami dokładnie po równo 3:3,7:7,9:9,15:15 Przy stanie 15:14 pierwszą piłkę meczową miał BAT Sierakowice ,  ale atak kończący mecz został zablokowany przez przeciwnika. Ostatnie dwa punkty zdobył POWERSYSTEM Kartuzy i to on został jedyną  niepokonaną drużyną w tegorocznych rozgrywkach. Mecz numer dwa IV kolejki podobnie jak pierwszy był bardzo zacięty i emocjonujący. Powersystem Kartuzy mimo słabszego składu wygrał z  czołową drużyną ligi DWS Kościerzyna 2:1. Przez cały pierwszy set przeważał  Powersystem Kartuzy 13:11,22:18, 24:22 i wygrał 25:23. W drugim secie nastąpiła mobilizacja w drużynie DWS Kościerzyna , która wzmocniła atak i świetnie broniła piłki w polu. Tym razem drużyną prowadzącą w secie był DWS 15:20,19:24, 22:25. W secie III całkowicie posypała się gra drużyny DWS , co wykorzystał Powersystem i objął prowadzenie 10:2. DWS w końcówce seta podgonił wynik ,  ale nie był w stanie zniwelować różnicy z początku seta. W pozostałych spotkaniach KSS Sokół Kartuzy zdecydowanie przegrał kolejne dwa mecze i jest jedyną drużyną ,która nie wygrała żadnego spotkania w tegorocznych rozgrywkach. PIDM Kunikowski Przodkowo pokonał w kolejnych meczach swoich przeciwników w stosunku 2:0 i odrobił dwa punkty do prowadzącego POWERSYSTEMU Kartuzy. Dwa bardzo zacięte i wyrównane mecze rozegrał na zakończenie kolejki PUB Kapitol Kartuzy , które rozstrzygnął na swoją korzyść.