Tombud Kartuzy mistrzem XX edycji KHLPN !!!
niedziela, 07 lutego 2010 23:15

pileczka.jpg Wydarzeniem kolejki w Superlidze było zdobycie przez Tombud Kartuzy tytułu mistrzowskiego już na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek. Ale emocji nie zabrakło również w pozostałych meczach. W II lidze Graham w meczu na szczycie pokonał Zbrójstal a Jan Tynk Żukowo niespodziewanie przegrał z Naftokorem Nowa Karczma.

W meczu na szczycie Superligi P.W.  Milenium Leszno podejmowało Tombud Kartuzy. Spotkanie było bardzo emocjonującym widowiskiem a oba zespoły udowodniły, że zasługują na czołowe lokaty w superlidze.  Milenium, które przed meczem zachowywało jeszcze teoretyczne szanse na tytuł mistrza ligi podeszło do spotkania bardzo skoncentrowane. Tak samo jak Tombud Kartuzy, który miał świadomość, że zwycięstwo w tym meczu daje tej ekipie tytuł mistrzowski. Pierwsza połowa, w której było sporo walki i sytuacji podbramkowych  zakończyła się wynikiem 1-0 dla Tombudu a bramkę strzelił Przemysław Kostuch . W drugiej odsłonie nadal trwała zacięta rywalizacja  a wynik meczu był wciąż otwarty. Jednak kolejną bramkę dla Tombudu dołożył Michał Klaman i na tablicy wyników pojawił się wynik 2-0. Za chwilę jednak kontaktowego gola dla Milenium strzelił Mateusz Cyman dając nadzieję dla ekipy z Leszna. Jednak  kropkę nad „i” postawił Michał Klaman ustalając wynik na 3-1 dla Tombudu.Tym samym TOMBUD Kartuzy na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek zapewnił sobie tytuł mistrzowski. Gratulujemy!

Istotny mecz dla końcowego układu tabeli rozegrały ekipy Mściwoja Kartuzy i Grunke Somonino.  Drużyna z Somonina przystąpiła do meczu osłabiona brakiem Jana Przybyszewskiego oraz Macieja Konkola pauzujących za żółte kartki a także bez Fryszkemuta i Borowskiego. To miało decydujące znaczenie dla tego meczu. Mściwoj w tym meczu przeważał w każdym elemencie gry a Grunke było tylko tłem dla przeciwnika. Końcowy wynik 6-1 jest tego odzwierciedleniem. Tym samym drużyna z Kartuz umocniła się na 3 miejscu w tabeli.

Kolejne punkty po zwycięstwie nad Karudem Kiełpino zdobył Elus Kartuzy. Wynik 3-2 w pełni oddaje przebieg i emocje tego meczu.  Mimo że grały dwie ostatnie drużyny tabeli superligi to emocji nie zabrakło a mecz w napięciu trzymał do samego końca.

Do niecodziennej sytuacji doszło w spotkaniu Rob Bud PaczewoDrink team Kolbudy. Zespół z Paczewa rozpoczął ten mecz bez rezerwowych i gdy w 16 min. jeden zawodników otrzymał czerwoną kartkę okazało się, że do końca meczu Rob Bud Będzie musiał grać w osłabieniu. Okazało się jednak piłkarze z Paczewa nie zamierzają dalej grać i nie wyszli na drugą połowę meczu. Tym samym wynik spotkania został zweryfikowany na 5-0 dla Drink team Kolbudy.

W II lidze kolejny ,mecz na szczycie zagrali piłkarze Graham Sierakowice.  Tym razem  przeciwnikiem była ekipa Zbrójstalu Kartuzy. Obie ekipy  do meczu podeszły bardzo skoncentrowane.  Bramka dla Grahamu padła już w 2 min gry ale to nie zdeprymowało drużyny z Kartuz. Zbrójstal dążył do wyrównania jednak Graham nie pozwolił przeciwnikowi na zbyt wiele. Końcówka pierwszej połowy do doskonałe okazje dla zespołu z Kartuz jednak w decydujących momentach zabrakło zawodnikom szczęścia. Na początku drugiej połowy czerwona kartkę za interwencję poza polem karnym zobaczył bramkarz Zbrójstalu Szymon Muńko. To była sytuacja, która miała duży wpływ na dalszy przebieg meczu. Mimo że Zbrójstal wytrwał 2 minuty gry w osłabieniu jednak chwilę później  Graham zdołał podwyższyć wynik meczu na 2-0. Od tego momentu Graham zdecydowanie przeważał nad przeciwnikiem. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem ekipy z Sierakowic 6-1.

Do niespodzianki doszło w meczu Elwoz Szklana - Klejna Puzdrowo. Solidna ekipa ze Szklanej musiała uznać wyższość przeciwnika. Klejna Puzdrowo w tym meczu była bardziej skuteczna i dzieki temu zdołała wygrać ten mecz 3-1.

Bardzo zacięte spotkanie, w którym sporo pracy mieli sędziowie rozegrały ekipy Justa-Blumi Przywidz i Kostbetu Miszewko. Do przerwy prowadziła drużyna z Przywidza 1-0. W drugiej połowie Kostbet  dzięki dwóm bramkom Kamińskiego zdołał doprowadzić do wyrównania. Za chwilę Kamil Góra dał remis drużynie z Przywidza. Gdy wydawalo się że mecz zakończy się remisem bramkę dla Kostbetu strzelił Bogdan Kwidziński. Tym samym mecz zakończył się zwycięstwem Kostbetu 3-2. To zwycięstwo pozwoliło tej ekipie powrócić na pozycję medalową w II lidze.

Kolejny punkt po remisie z Wodjarem Ostrzyce dopisuje sobie Pizzeria Feniks Kartuzy. Remis 6 – 6 i pizza ufundowana przez Restaurację Americana za bramkę nr 900 dla Leszka Renowskiego to zdobycze tej drużyny w tym meczu. Warto dodać że Pizzeria feniks przegrywała już nawet 4-0 !

Jednak największą niespodziankę w 2 lidze sprawili zawodnicy Naftokoru Nowa Karczma. Dzięki dobrej grze, ambicji i zaangażowaniu całej drużyny  pokonali 5-2 pretendenta do awansu Jan Tynk Żukowo! Ta porażka może sporo kosztować ekipę z Żukowa ponieważ spowodowała spadek na 4 miejsce w tabeli.

W pozostałych meczach wysokie zwycięstwo 11-2 nad Iuvenesem Kartuzy odniosła drużyna 4ML Budowa Syldar Kartuzy a AGD RTV Zarex Kartuzy 6-0 pokonał Kwiaciarnię Zaremba Kartuzy.