III kolejka KALPS.
niedziela, 31 stycznia 2010 22:21

Zespoły biorące udział w VIII edycji KALPS mają już za rozegrane 3 kolejki.

Podczas ostaniej kolejki w bezpośrednim pojedynku spotkały się dwie czołowe drużyny ligi, BAT Sierakowice z DWS Kościerzyna , które w dotychczas rozegranych meczach zdobyły po 5 punktów. Faworytem tego meczu była drużyna DWS Kościerzyna , która w I kolejce wygrała z wicemistrzem ligi PIDM Kunikowskim z Przodkowa 2:0. Początek pierwszego seta był wyrównany , każda z drużyn zdobywała punkty po swoich akcjach 6:6 , 10:9. W drugiej dziesiątce zdecydowanie lepiej zagrał BAT Sierakowice i uzyskał błyskawicznie przewagę 16:10. Dobrze grali zawodnicy w ataku , Mateusz Cymerman ,Karol Konkel i Kamil Gański . Systematycznie zdobywali punkty urozmaiconymi atakami  , a także skutecznym blokiem na wysokich zawWodnikach DWS Kościerzyna . Druga dziesiątka seta zakończyła się wynikiem 21:15. BAT utrzymał przewagę do końca i wygrał I seta stosunkowo łatwo 25:22. II set miał bardziej wyrównany przebieg , a wynik oscylował w granicach remisu 6:6 , 9:9 , 15:15. Końcówka drugiej dziesiątki seta to przewaga zawodników DWS Kościerzyna , która tak samo jak BAT w pierwszym secie uzyskała przewagę 15:20. BAT Sierakowice jednak się nie poddał , walczył do końca i doprowadził do stanu 22:23. Ostatnie dwie piłki to skuteczny atak po prostej i blok zawodników DWS Kościerzyna i wygrana seta 25:23. W tym secie słabszą partię rozegrał mocno atakujący zawodnik drużyny BAT Mateusz Cymerman , którego sporo piłek lądowało w aucie. Decydujący III set to od początku  przewaga drużyny BAT 3:1,6:3,10:6 . Zawodnicy BAT grali bardzo starannie , nie popełniali błędów i zdecydowanie wygrali seta 15:8. Poziom tego meczu mógł zadowolić kibiców , a drużyny udowodniły , że będą walczyć o podium w tegorocznych rozgrywkach. Mecz nr.2 kolejki  mimo wyniku 2:0 dla DWS Kościerzyna był niezwykle wyrównany i zacięty. Familia Borowo od początku seta do stanu 14:16 prowadziła 3 a nawet 4 punktami. Od stanu 16:16 coś się popsuło w grze Familii i DWS odskoczył na 3 punkty 20:17. Familia do końca goniła wynik seta, ale ostatecznie przegrała 26;24. Drugi set meczu miał podobny przebieg , do stanu 13:8 prowadziła Familia Borowo by ostatecznie przegrać 25:21. Drużyna Familii u Szadego Borowo gra coraz lepiej i każdy zespół musi się z nią liczyć. W trzecim meczu Familia Borowo stoczyła bardzo wyrównany pojedynek z ekipą BAT Sierakowice , I seta przegrała pechowo 24:26 , drugiego wygrała 25:22 mimo że przegrywała już 3:9. W III secie gra do stanu 11:12 była wyrównana , ale to drużyna Familii Borowo cały czas goniła wynik. Końcówka dla drużyny BAT i wygrana 11:15. W meczu nr.4 UKS Orzeł Kartuzy urwał punkt liderowi rozgrywek drużynie POWERSYSTEM Kartuzy z którą po bardzo wyrównanym meczu przegrał 1:2.

Wyniki kolejki:

1.      BAT Sierakowice – DWS Kościerzyna                      2:1 (25:22,23:25,15:80

2.      DWS Kościerzyna – Familia u Szadego Borowo         2:0  (26:24,25:21)

3.      Familia u Szadego Borowo – BAT Sierakowice          1:2  (24:26,25:22,11:15)

4.      POWERSYSTEM Kartuzy – PUB Kapitol Kartuzy        2:0  (25:14,25:22)

5.      UKS ORZEŁ Kartuzy – POWERSYSTEM Kartuzy        1:2  (22:25,25:23,9:15)

6.      KSS Sokół Kartuzy – PUB Kapitol Kartuzy                 0:2  (11:25,12:25)

Następna kolejka 13.02.2010r.                                                        ZAPRASZAMY