II kolejka KALPS
środa, 27 stycznia 2010 10:01

W ramach VIII edycji Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej rozegrano 2 kolejkę.

Pierwsze swoje mecze w tej kolejce rozegrały drużyny BAT Sierakowice i POWERSYSTEM Kartuzy. BAT w pierwszym meczu wygrał z drużyną PUB Kapitol Kartuzy 2:1 w setach 25:20 , 23:25 , 15:11 . BAT Sierakowice tak jak w ubiegłym roku dysponuje młodą wyrównaną drużyną , która gra dobrze we wszystkich elementach i jest jednym z faworytów rozgrywek. Dobrze spisywali się atakujący drużyny BAT, chociaż kilkakrotnie nadziali się na skuteczny blok doświadczonych zawodników PUB Kapitol.  W drugim meczu z drużyną UKS ORZEŁ Kartuzy , BAT Sierakowice wygrał 2:0 . Po pierwszym wyrównanym secie drugiego wygrał gładko 10:25. W meczu nr.4 tego dnia spotkał się ubiegłoroczny mistrz ligi POWERSYSTEM Kartuzy z wicemistrzem PIDM Kunikowski Przodkowo. Przed meczem wydawało się , że może dojść do rewanżu za ubiegły sezon , bo POWERSYSTEM przyjechał w okrojonym składzie. Lepsze otwarcie meczu po stronie drużyny Powersystem , która zdobyła 3 pierwsze punkty. PIDM Kunikowski Przodkowo wyrównał  i przy stanie 8:8 objął prowadzenie 10:12 , 14:16 , 17:17. Na tym prowadzenie drużyny PIDM Kunikowski się skończyło , Powersystem uzyskał minimalną przewagę której nie oddał do końca seta 19:17 , 23:20 , 24:22 , 25:22. Drugi set w pierwszej fazie był bardzo wyrównany , do stanu 13:13 utrzymywał się wynik remisowy a przewaga jednej z drużyn nie była większa jak dwa punkty. W drugiej części Powersystem dzięki dobrej grze , skutecznym atakom z krótkiej uzyskał 5 punktową przewagę 20:15. PIDM Kunikowski nie poddał się i doprowadził do remisu 21:21. W końcówce seta Powersystem zagrał dwa razy swoje najlepsze zagrania , ataki ze środka i wygrał 25:23.

1.     BAT Sierakowice  - PUB Kapitol Kartuzy                                          2 : 1

2.     UKS Orzeł Kartuzy – BAT Sierakowice                                             0 : 2

3.     PUB Kapitol Kartuzy – UKS Orzeł Kartuzy                                        2 : 1

4.     POWERSYSTEM Kartuzy – PIDM Kunikowski Przodkowo                 2 : 0

5.     PIDM Kunikowski Przodkowo – KSS Sokół Kartuzy                        2 : 0

6.     KSS Sokół Kartuzy – POWERSYSTEM Kartuzy                                 0 : 2

Następna kolejka rozegrana zostanie dnia 30.01.2010r od godz:10.00 do godz: 16.00