X kolejka KALPS
niedziela, 22 marca 2009 19:11

Zbliżają się do końca rozgrywki Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. W sobotę rozegrano X kolejkę a w niej 8 meczy. W pierwszych dwóch meczach wszystko zaczęło się tradycyjnie młoda drużyna Krasnali Kartuzy przegrała swoje kolejne dwa mecze z UKS Klukowa Huta i POWERSYSTEM Kartuzy.

W meczu nr.3 kolejki doszło do dużej sensacji ,lider rozgrywek oraz dwukrotny zwycięzca klasyfikacji w ostatnich sezonach drużyna POWERSYSTEM Kartuzy przegrała 2:0 z UKS Klukowa Huta. Mecz rozpoczął się tak jak przewidywano, od początku I seta przewagę uzyskała drużyna POWERSYSTEM 3:5,5:10 a  nawet 5:12 , od tego stanu lepiej zaczął grać UKS Klukowa Huta i mozolnie odrabiać straty 10:13,12:14 doprowadził do remisu 14:14. POWERSYSTEM w dalszym ciągu popełniał sporo błędów, nieskuteczne były ataki z krótkiej zdarzały się błędy w przyjęciu dobrze zagrywających zawodników UKS. UKS utrzymał okres dobrej gry , uzyskał w drugiej 10 seta nawet cztero punktową przewagę , którą utrzymał do końca seta i wygrał 25:23. Drugi set to odwrotna sytuacja w stosunku do pierwszego . UKS Klukowa Huta popisał się mocnym otwarciem 5:0,8:4,11:8. W drugiej połowie gra się wyrównała , POWERSYSTEM doprowadził do wyrównania przy stanie 18:18. Jednak UKS nie dał za wygraną a dużą skutecznością popisywał się zawodnik z nr.21 Łukasz Wojdak. Utrzymywała się przewaga jednego lub dwóch punktów drużyny UKS 21:20,22:22,24:23, ostatni atak w taśmę zawodnika POWERSYSTEM zakończył seta wygraną UKS Klukowa Huta26:24. W tej kolejce dobrze grała drużyna FAMILII u Szadego Borowo , która przegrała z UKS Klukowa Huta 0:2 ale obydwa sety były bardzo wyrównane a zwycięstwo UKS zapewnił sobie w samej końcówce setów. Podobnie było w spotkaniu z zespołem PIDM Kunikowski Przodkowo. Wynik meczu 0:2 ale cały mecz bardzo wyrównany a stosunek poszczególnych setów 23:25 i 22:25 świadczy o tym , że pierwsza wygrana z tą drużyną była blisko. Przegrał swoje mecze w tej kolejce KSS Sokół Kartuzy jednak z drużynami , które w tej chwili prezentują lepszy poziom. Wygrana UKS Klukowa Huta z drużyną POWERSYSTEM Kartuzy spowodowała , że nastąpiła zmiana lidera rozgrywek którym został PIDM Kunikowski z Przodkowa a  UKS Klukowa Huta zapewnił sobie trzecie miejsce.

10.  KRASNALE Kartuzy                  - 0:15

Następna kolejka rozegrana zostanie w dwóch terminach: 28.03.2009 ze względu na mecz koszykówki i 04.04.2009