VIII kolejka ligi siatkówki
środa, 11 marca 2009 07:47

Kolejne rozegrane mecze mają za sobą siatkarze w ramach  Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej.

28:26,25:21

W pierwszych trzech spotkaniach VIII kolejki bez większych problemów wygrali faworyci , zespół KRASNALI Kartuzy nie zdołał urwać nawet seta drużynom KSS Sokół i UKS Orzeł Kartuzy. Trzecie spotkanie dwóch wyrównanych drużyn w stosunku 2:1 wygrał UKS Orzeł Kartuzy. Najciekawszy był II set spotkania w którym obydwa zespoły grały bardzo ofiarnie w obronie , jednak brak w drużynie KSS Sokół jej najlepszego atakującego Macieja Hein obniżył zdecydowanie skuteczność tej drużyny w zdobywaniu punktów. Mecz nr.4 kolejki zapowiadał się bardzo ciekawie, ponieważ zdecydowany lider rozgrywek POWERSYSTEM Kartuzy ze względów organizacyjnych musiał sięgnąć do głębokich rezerw grając początkowo nawet w niekompletnym składzie. Grająca ostatnio bardzo dobrze drużyna FAMILII u Szadego Borowo nie wykorzystała nadarzającej się okazji i przegrała gładko 2:0. W I secie do stanu 16:16 gra toczyła się punkt za punkt 10:10,14:13, ale pod koniec seta POWERSYSTEM zdobywał punkty a drużyna FAMILII stanęła , mimo roszad w składzie nie mogła przebić się przez szczelny blok przeciwnika. Set II to odwrotna sytuacja , dużą przewagę w drugiej połowie seta uzyskała FAMILIA Borowo od stanu 10:10, 10:13 do stanu 11:17, 6 punktów przewagi w męskiej siatkówce to bardzo dużo. W tym momencie zawodnicy FAMILII zaczęli popełniać sporo prostych błędów , szczególnie w podstawowym elemencie gry jakim jest odbiór zagrywki. POWERSYSTEM gonił i doprowadził do stanu 21:21. Końcówka seta bardzo zacięta 23:21,24:22,25:25 i decydująca piłka przy stanie 27:25 dla drużyny POWERSYSTEM Kartuzy. W meczu nr.5 zmieniony skład zespołu PUB Kapitol, po bardzo wyrównanej walce również pokonał pechowo grającą w tej kolejce drużynę FAMILII u Szadego Borowo. PUB Kapitol po stracie kontuzjowanego atakującego Sławomira Grajewskiego mimo słabszego ataku w dalszym ciągu bardzo dobrze gra w polu, co pozwala mu podbijać silne ataki przeciwników i zdobywać punkty. Bardzo dobrą formę i motywację do gry prezentuje w drużynie PUB Kapitol Roman Zwara .W drużynie FAMILII bardzo widoczny i aktywny był Piotr Skalski , jednak za dużo piłek po jego mocnych atakach lądowało w aucie. Mecz nr.6 zapowiadał niespodziankę , mocna drużyna DWS Kościerzyna mogła pokusić się o niespodziankę i wygrać z liderem rozgrywek. Stało się inaczej , I set i pogrom 25:12 zespołu z Kościerzyny. W drugim secie pełna mobilizacja i wygrana DWS w równie wysokim stosunku 15:25. Decydującego seta na swoją korzyść rozstrzygnął POWERSYSTEM Kartuzy w stosunku 15:12. Dwa ciekawe i bardzo wyrównane spotkania stoczyły drużyny PIDM Kunikowski Przodkowo i DWS Kościerzyna . PIDM Kunikowski utrzymał pozycję wicelidera rozgrywek z tą samą ilością punktów co POWERSYSTEM Kartuzy, wygrywając obydwa spotkania w stosunku 2:0.

W tabeli prowadzą drużyny POWERSYSTEM Kartuzy i PIDM Kunikowski Przodkowo , obydwie mają po jednej porażce.

Następna kolejka 14.03.2009. od gosz.9.00 do 15.00. O godz:16.00 mecz koszykówki.