9.

PUB Kapitol Kartuzy – UKS Orzeł Kartuzy

0:2

18:25,19:25

Rozgrywki VII kolejki Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej rozpoczęła od dwóch zwycięstw drużyna BAT Sierakowice nad KRASNALAMI Kartuzy i FAMILIĄ u Szadego Borowo. Wygrana z zajmującą ostanie miejsce drużyną KRASNALI nie było niespodzianką, ale wygrana 2:0 z dobrze grającą w ostatnich meczach FAMILIĄ u Szadego Borowo stawia tę drużynę w roli faworyta do miejsca na podium rozgrywek wspólnie z drużyną DWS Kościerzyna i UKS Klukowa Huta. Drużyna FAMILII Borowo grała bez swojego rozgrywającego co spowodowało ,że grała zrywami zdobywając w niektórych ustawieniach kilka punktów by za chwilę je stracić. Rozgrywał piłki najlepszy atakujący drużyny i to był błąd, bo skrzydłowi nie kończyli piłek skutecznymi atakami a w obronie drużyna grała słabo. BAT Sierakowice grał przez cały swoją siatkówkę na dobrym poziomie we wszystkich elementach ,  dobra gra w polu , przyzwoite przyjęcie zagrywki i po bardzo dobrym rozegraniu skuteczne ataki ze skrzydeł a także ze środka boiska. Mecz nr.4 pomiędzy drużynami PIDM Kunikowski i UKS Klukowa Huta był rewanżem za jedyną porażkę 2:1 drużyny PIDM w I rundzie. Początek I seta to zdecydowana przewaga UKS Klukowa Huta , która po nerwowym początku z obu stron prowadziła już 11:5. Druga dziesiątka seta to systematyczna pogoń drużyny PIDM Kunikowski , która wyszła na prowadzenie dopiero przy stanie 20:19. Końcówka seta to skuteczne bloki Piotra Wrońskiego oraz Karola Tredera, a także piękna obrona w polu Daniela Lewny pozwoliła wygrać seta PIDM Kunikowski 25:20. W II secie od początku inicjatywa należała ponownie do UKS Klukowa Huta , która powadziła 3 , 4 punktami do stanu 20:21. Wyrównanie przez drużynę PIDM nastąpiło przy stanie 21:21 i to ona zdobyła kolejno cztery punkty a UKS Klukowa Huta tylko jeden. Punkty w drużynie PIDM Kunikowski zdobywali wszyscy zawodnicy a najskuteczniejszym był Radosław Lubecki. W drużynie UKS Klukowa Huta bardzo dobre spotkanie rozegrał Łukasz Wojdak. Ciekawe spotkania w tej kolejce rozegrały również drużyny KSS Sokół Kartuzy  , która przegrała z PIDM Kunikowski Przodkowo 1:2 i DWS Kościerzyna , która po bardzo wyrównanym meczu pokonała UKS Orzeł Kartuzy w stosunku 2:1.

W tabeli prowadzi: 1. POWERSYSTEM Kartuzy           7:1/jeden mecz do rozegrania/

2. PIDM Kunikowski Przodkowo  6:1/dwa mecze do rozegrania

3. FAMILIA Borowo                         5:3/jeden mecz                       /

4. UKS Klukowa Huta                      5:3/                                          /

5. DWS Kościerzyna                         5:3/                                           /

6. BAT Sierakowice                           5:3/                                           /

7. PUB Kapitol                                   3:5/                                            /

8. KSS Sokół Kartuzy                         3:6

9. UKS ORZEŁ Kartuzy                       2:7

10. KRASNALE Kartuzy                        0:9

Największe szanse na zajęcie III miejsca po I rundzie ma drużyna UKS Klukowa Huta , która z czterech drużyn mających tę samą ilość punktów ma teoretycznie najsłabszego przeciwnika w ostatnim meczu.

Następna kolejka 07.03.2009.                                                     ZAPRASZAMY