IV Kolejka KALPS
środa, 11 lutego 2009 07:54
Dnia 07.02.2009r. rozegrano  spotkania IV kolejki Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej.

Wyniki:

KSS Sokół Kartuzy                -   DWS Kościerzyna                            0:2 /23:25,13:25/

FAMILIA u Szadego              -  KSS Sokół Kartuzy                            1:2 /25:20,20:25,16:18/

DWS Kościerzyna                 -  Familia u Szadego Borowo             1:2 /25:18,23:25,13:15/

KRASNALE Kartuzy               -  DWS Kościerzyna                             0:2 /10:25,15:25/

UKS ORZEŁ Kartuzy              -  BAT Sierakowice                              2:1 /24:26,28:26,15:11/

BAT Sierakowice                   - KRASNALE Kartuzy                          2:0 /25:16,26:24/

IV kolejkę spotkań Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej rozpoczęły drużyny KSS Sokół i BAT Sierakowice. Zawodnicy BAT Sierakowice , którzy jeszcze nie tak dawno uczyli się gry w siatkówkę od doświadczonej drużyny KSS Sokół zdecydowanie wygrali mecz ,uzyskując zdecydowaną przewagę szczególnie w II secie 13:25. Drugie spotkanie to mecz rywali , którzy przez długi czas razem trenowali w sali Szkoły Podstawowej nr.1. Mecze tych drużyn są zawsze bardzo zacięte , a zawodnicy walczą do ostatniego gwizdka. I set był bardzo wyrównany  do stanu 19:18 wynik zmieniał się z każdą zagrywką .Od tego stanu przewagę uzyskała drużyna FAMILII u Szadego Borowo 23:20 , wygrywając 25:20.II set to przewaga zawodników drużyny KSS Sokół , która prowadziła przez cały set kilkoma punktami 12:16,13:19,18:23 i zakończyła set takim samym wynikiem jak set I. Trzeci decydujący set to trzy  punktowa przewaga Sokoła 10:7 , w końcówce seta gra się wyrównała 13:13 a samą końcówkę szczęśliwie wygrała drużyna KSS Sokół 18:16. Dobrze w drużynie Sokoła zagrał w ataku zdobywając sporo punktów Maciek Hein  oraz Mariusz Chwiałkowski i Łukasz Pazik. 3 spotkanie kolejki to bardzo wyrównana gra drużyny DWS Kościerzyna kandydata do podium w tegorocznych rozgrywkach z zawodnikami FAMILII u Szadego Borowo. I set  25:18 dla zawodników DWS Kościerzyna . FAMILIA nie potrafiła zablokować wysokich zawodników DWS , którzy seryjnie zdobywali punkty. W II secie FAMILIA uporządkowała grę i prowadziła przez cały set wyrównaną grę , wygrywając końcówkę seta 23:25. Decydujący III set tak jak II był bardzo wyrównany , żadna z drużyny nie potrafiła uzyskać zdecydowanej przewagi a w końcówce ponownie lepsza okazała się drużyna FAMILII u Szadego Borowo. W tej kolejce należy wyróżnić mecz nr.5 w którym zmierzyły się drużyny UKS ORZEŁ Kartuzy i BAT Sierakowice. 2:1 po zaciętej grze wygrał niespodziewanie UKS Orzeł Kartuzy , który w dotychczas rozegranych spotkaniach grał bardzo słabo . Należy wyróżnić cały zespół UKS , który nie załamał się po pechowo przegranym pierwszym secie 24:26, zdecydowanie poprawił grę  w bloku przez który nie mogli już skutecznie atakować zawodnicy BAT .